Cumhuriyet Halk Partisi’nin ( CHP) Didim Belediye Başkan Adayı Hatice Gençay, “Proje Sunum ve Meclis Üyeleri Tanıtım Toplantısı” düzenledi. Projelerini tek tek sıralayan CHP’li Hatice Gençay, belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte adeta gövde gösterisi yaptı.

Meteoroloji uyardı! Fırtınaya dikkat Meteoroloji uyardı! Fırtınaya dikkat

Büyük bir katılımla gerçekleşen organizasyona CHP Aydın Milletvekillerinden Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız ve Süleyman Bülbül’ün yanı sıra; CHP Didim İlçe Örgütü yönetim kurulu üyeleri, STK temsilcileri, belediye meclis üyesi adaylarıyla çok sayıda partili katıldı.

Gençay 3

"BENİM İÇİN ŞEREFTİR, BÜYÜK GURURDUR"

Toplantıda partililerinin coşkulu alkışları eşliğinde söz alan Hatice Gençay, göreve hazır olduğunu belirtti. Gençay, “Aldığım sorumluluğun farkındayım. Bu zamana kadar birçok sivil toplum kuruluşları, derneklerde göre yaparak, Belediye meclis üyeliği yaparak hizmet ettiğim siz değerli aileme şimdi nasip olursa belediye başkanı olarak hizmet etmek benim için şereftir, onurdur, en büyük gururdur. Fakat eğer ben bu gün bu kürsüden size seslenebiliyorsam, belediye başkanlığına adaylığımı koyabiliyorsam,  bir cariye değil de Türk Milletinin eşit bir ferdi olarak size sesleniyorsam. Bize bu imkanı sağlayan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz minnet ve saygı ile yürekten binlerce kez teşekkür ediyorum.” dedi.

"SORUNLARI VE ÇÖZÜMLERİ BİLİYORUM"

CHP Didim Belediye Başkan Adayı Hatice Gençay, ilçede yaşanan sıkıntıları bildiğini kaydederek şunları kaydetti: “1993 tarihinde daha yirmili yaşlarımda sevgili eşim ve hayat ortağım Garip Gençay ve daha kırkı yeni çıkmış evladımla geldiğim Didim’de otuz küsur yıldır hiçbir yere gitmeden sizlerle birlikte Didim ile birlikte büyüdüm, olgunlaştım. Daha 6 bin nüfuslu küçük kasabayken geldiğim Didim’in 102 bin nüfuslu bir kent olana kadar her anına şahitlik edebilme fırsatım oldu. Bu sebepten Didim’in sorunlarını biliyorum. Daha güzel olanı ise bu sorunların çözümlerini de biliyorum. Kış aylarında yüz bin nüfusa sahip olan evimizde yaz aylarında bir milyonu geçen misafirlerimizin yarattığı teknik alt yapı sorunlarını, turizm cenneti olan Didim’de esnafımızın 1.5-2 ayla sınırlı olan sezonunun 365 güne yayılması gerektiğini biliyorum, alt yapı, kanalizasyon, yol, temizlik, sosyal donatı, doğalgaz, sokak ve caddelerde bank ve tuvalet eksikliğini biliyorum. Bunları yapmanın her belediyenin asli görevi olduğunu biliyorum. Bu sebepten bunları size proje diye anlatmayacağım. Bu sorunları çözmek bizim zaten asli görevimizdir. Ve göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bunları çözmeye hızlıca başlayacağız.” 

"DURMAYACAĞIZ, YORULMAYACAĞIZ"

Konuşmasında Didim halkına çok çalışacağının sözünü veren CHP’li Hatice Gençay, “Sizlere 1 telefon bir nefes kadar yakın olacağız. Hep birlikte, bütün vatandaşlarımızla birlikte kararlaştıracağız, beraber uygulayacağız.
Biliyorsunuz karşınızda bu gün Cumhuriyet Halk Partimizin Didim’de aday gösterdiği ilk Kadın Belediye Başkan adayı olarak duruyorum. Tarihsel köklerimin getirdiği ilk Alevi adayım. Ve sizlerin desteğiyle çağdaş Türkiye Cumhuriyeti Kadını olarak Didim’in ilk kadın belediye başkanı olacağım.  Sizlerle birlikte bu kadim kenti bir turizm cenneti, bir tarım merkezi, muasır medeniyetler ölçeğinde bir şehir yapmak için bütün gücümle çalışacağım. Koltukların gelip geçici olduğunu biliyorum. Mevkilerin ebedi olmadığını biliyorum. Bu cihana hükmeden Sultan Süleyman’ın tabutundan bir elini dışarıda tuttuğunu ve bu dünyadan üryan göçtüğünü de biliyorum.  Bize biriktirdiğimiz anılar, onurlu bir yaşam ve çocuklarımıza bırakacağımız lekesiz bir hayat için yaşadığımızı da biliyorum.” 

Gençay 2

"İÇİNİZ RAHAT OLSUN!"

Hatice Gençay konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Bu topraklar onlarca medeniyetin beşiği olan topraklardır. Bu topraklar onlarca kralın, imparatorun yönettiği topraklardır. Kültürümüzün farkındayız. Geçmişimizin farkındayız. 
Fakat bizleri bağımsızlık ateşiyle tanıştıran bir ilerici neslin, Kuva-i Milliye ruhunu aşılayan atalarımızı da tarihte ayrı tutmak zorundayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün son başbakanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 3. Cumhurbaşkanı, Kuva-i Milliye’nin İzmir ve çevre illerindeki temel taşlarından olan Sayın Celal Bayar; Birinci Dünya Savaşı sonunda Osmanlı’nın müşkül duruma düşmesiyle, İzmir'de Millî Mücadele çalışmalarına başlamış, mandacılığa karşı çıkmış, silahlı mücadele fikrinin oluşmasına gayret etmiştir.

İttihat ve Terakki Fırkası'nın iktidardan düşmesi ve üyeleri hakkında soruşturma ve tutuklamaların başlamasıyla, Celâl Bey, Mart 1919'da İzmir'den ayrılmış, Ödemiş ve civarından başlayarak millî mücadele faaliyetlerini yürütmüştür. Milli Mücadeleyi Aydına yaymak için Ödemiş'ten ayrılmış ve kılık değiştirerek 'Galip Hoca' takma adını almış, çalışmalarını sürdürmüştür. Ve Aydın’da devrim ateşini yakmıştır.

Bu gün aynı inanç ve azim ile bizler buradayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet Payidar olabilmesi için bütün gücümüzle bulunduğumuz her mevziide kuva-i Milliye Ruhuyla, ATATÜRK ilke ve inkılaplarının ilelebet yaşaması için çalışacağız. Ey Aydınlanmanın başkenti, ey Efelerin Diyarı, Ey Torosların, Yörüklerin Türk Milletinin yıkılmaz kalesi, ey Atamızın inancını diri tutan çoban ateşinin sahibi Didimliler ayağa kalkın! Galip Hoca’nın evlatları artık görev başında. İçiniz rahat olsun.
Birimiz yoksak hiçbirimiz yokuz bunu bilin. Hep birlikte inanacağız,  başaracağız ve Türkiye İttifakını Didim’de benimle Aydın’da Sayın Başkanım Özlem Çerçioğlu ile iktidar yapacağız.”