AYŞE YILMAZ | AYDIN HABERLERİ

CHP Efeler Belediye Meclis Üyesi Altan Kemerci, canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hakaret eden ve devamında da sunduğu programlarda tavrını sürdüren gazeteci Fatih Portakal'a ateş püskürdü.

Kılıçdaroğlu'na sistematik olarak hakaretlerde bulunan Portakal'a yanıt veren Kemerci, yaptığı açıklamada, "Fatih Portakal sen sayın genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu'na laf ederken ağzını çalkala, haddini bil. Kazansaydı etrafında takla atardın. Kaybetmiş olabilir fakat sen ve senin gibi satılmışlar hakaret edemez. CHP geleneklerini içselleştiren, parti ilkesi ve ideolojisi olan her bireyin genel başkanını savunması gerekir bugün.  Bu parti ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir ve mevcutta genel başkanlık düzeyinde olan sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Kimse hakaret edemez ” dedi. 

NE OLMUŞTU?

Sözcü TV Ana Haber sunucusu Fatih Portakal, geçen gün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yine Sözcü TV ekranlarındaki, “Ortaya çıkan tablo ağır bir yenilgi değildir. Sizin de ağır yenilgi demenizi doğru bulmam” sözlerini, “Biz sizin askeriniz değiliz ki, biz böyle yandan fondaş falan da değiliz. Siz kime böyle doğru bulmazsınız doğru bulursunuz, onun yetkisi sizde değil. Gururla ayrılabilirsiniz. Bu şekilde pişkinlik içerisinde bulunuyorsunuz” diyerek eleştirmişti.

Portakal’ın eleştirisinin ardından Kılıçdaroğlu, dün partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Beklediğimizi alamadık. Yani kazanamadık. Arkasından elbet ki eleştiri gelecekti. Tamamını saygıyla karşılıyorum. Ama kalemi eline alıp da ön yargıyla hareket edenlerin gazeteciliğini sorgulamak da benim görevimdir. Kalemini satmayan, onurlu gazetecilik yapan haklı eleştirilerini her zaman yazan bütün gazetecilere saygım vardır. Ama kalemini satan ve onurlu davranmayan bir anlamda kendisini yargıç yerine koyan gazetecinin gazeteciliğini sorgulama da benim görevimdir.”