İzmir’de Çiğli Belediyesi’ne “yeni yıl kutlama” gerekçesiyle çekiç, satır, bıçak ve şiş ile girmeye çalışan ve güvenlik görevlileri tarafından engellenen İ. K., ifadesinin alınmasının ardından serbest kaldı.

İzmir’de 29 Aralık 2022 tarihinde öğleden sonra "yeni yılı kutlama" gerekçesiyle üzerindeki çekiç, satır, bıçak ve şiş ile Çiğli Belediyesi’ne girmeye çalışan İ.K., x-ray cihazından geçmeyi reddetti ve asansöre yöneldi. İ.K.’yi fark eden güvenlik görevlisi onu durdurdu ve asansör ile belediyenin yönetim katlarına çıkmasını engelledi. Belediyeye çağrılan polis İ.K.’yı gözaltına aldı. İ.K.’nin ifadesinin ardından savcı tarafından serbest bırakıldığı öğrenildi. Olayın güvenlik kamerası kayıtları da ortaya çıktı. Görüntü kaydında sırt çantası ile belediyeye gelen eşofmanlı İ.K.’nın rahat tavırları dikkat çekti.

Başkan Saatçı: Aydın'ın en büyük sorunu jeotermallerin yanlış kullanımıdır Başkan Saatçı: Aydın'ın en büyük sorunu jeotermallerin yanlış kullanımıdır

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla belediyeye gelen kişinin üzerinden çıkarılanların fotoğrafını paylaştı. Gümrükçü, "Şiddet dilini çekinmeden yaygınlaştıranlar, topluma nefret tohumları ekiyor. Yeni yılı kutlama bahanesiyle Belediyemize gelen bir şahsın üzerinden çıkanlar nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya olduğumuzu göstermiyor mu?" diye sordu. Gümrükçü, şunları kaydetti:

“Güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın dikkati ve polis memurlarının zamanında müdahalesiyle şahıs etkisiz hale getirilmiş. Şahsı tanımam, onun da beni tanıdığını düşünmem. Belediye emekçilerimize bir şey olmaması tek tesellim. Kurumda çalışan bir arkadaşımıza dahi zarar gelirse hesabını sorarım. Biz tehditlerle, saldırılarla geri adım atmayız. Bizi halk seçti, halk korur."