DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Elif Esen, 31 Mart 2024 yerel seçimlerine yönelik yerel yönetimlerde kadın yönetici sayının artırmak amacıyla “Yerelde Kadın Yer Var” kampanyasının ilk toplantısını duyurdu. Esen, sosyal medya hesabında; “Yerelde Kadına Yer Var' diyor ve tüm kadınları aday adayı olmaya davet ediyoruz. Haydi kadınlar, beraber yol yürümeye” notuyla bir video paylaştı. Bu akşam Zoom üzerinden ilk toplantılarını yapacaklarını belirten Esen, şunları kaydetti:

Marmara Denizi'nde korkutan deprem Marmara Denizi'nde korkutan deprem

SORUNLARI ÇÖZECEK GÜCE SAHİBİZ”

“‘Yerelde kadına yer var’ diyoruz ve sizleri davet ediyoruz. Hem kendi hakkımızı hem de ülkemizin dört bir köşesindeki kadın, çocuk, genç, yaşlı her bir ferdin hakkını aramaya hazırız. Bizler yaşadığımız yerde, belediye yönetimlerinde hizmet üretecek, sorunları çözecek güce sahibiz. İşte tam bu sebeple seçme ve seçilme hakkımızı sonuna dek kullanmaya geliyoruz. Mahalleye muhtar; il, ilçe, belediye meclislerine meclis üyesi, belediyelere başkan olmaya geliyoruz. Biz kadınlar, sadece oy vermiyoruz, oy da istiyoruz.

HANGİ PARTİDEN OLURSANIZ OLUN FARK ETMEZ”

Seçimlere deneyimli uzmanlar eşliğinde hazırlanacağız. Hangi partiden olursanız olun fark etmez. Siz de gelin birlikte olalım. Amacımız yerel yönetimlere, yani belediye yönetimlerine üye ve başkan olarak daha çok kadını yerleştirebilmek. Gelin, Yerelde Kadına Yer Var destek eğitimlerimizde buluşalım. Haydi kadınlar; beraber yol yürümeye.”

Kaynak: anka