Efeler Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından ilçeye gelen çocuklara moral vermek ve yıkımın psikolojik etkisini hafifletmek için anlamlı bir etkinliğe imza attı. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (E.B.Ş.T.) oyuncuları, 'Nasreddin Hoca ve Çocuklar' adlı müzikli çocuk oyununu miniklerle buluşturdu.

Efeler Belediyesi, deprem felaketinin çocuklarda bıraktığı izi silmek için çalışmalarını sürdürüyor. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (E.B.Ş.T.) oyuncuları, Dramaturg Serkan Fırtına’nın yazıp yönettiği 'Nasreddin Hoca ve Çocuklar' adlı müzikli çocuk oyununu minikler için sahnelendi.

TED Ege Koleji’nde eğitim gören depremzede misafir öğrencilerin ve okulun mevcut öğrencilerinin izlediği oyun, okulun tiyatro sahnesinde ücretsiz olarak sergilendi. 

Oyunun sonunda sahneye çıkıp sanatçılara çiçek takdim eden TED Ege Koleji SKS Koordinatörü-Beden Eğitimi Zümre Başkanı Sakine Kondu Ertaş, böylesi önemli bir etkinliğin düzenlenmesini sağladığı için Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a ve E.B.Ş.T. oyuncularına teşekkür etti.