Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın hayata geçirilmesinde öncülük ettiği EBŞT kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk çalışmaları ve sanat etkinlikleri ile kentin sanat hayatına renk katıyor. Tiyatro buluşmalarında Efeler’i ulusal ve uluslararası alanda temsil eden EBŞT, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü etkinlikleri kapsamında sergilediği oyunlarla izleyicilerine keyifli anlar yaşattı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

EBŞT oyuncuları,  26 Mart Pazar günü saat 13.00 ve 16.00’da Aydın Kültür Merkezi Alt Salonda “İnteraktif Çocuk Saati” adlı programla çocuklarla buluştu. Dans, drama, müzik, yarışma gibi etkinliklerin yer aldığı performanslarda şehir tiyatrosu oyuncuları sahne aldı.

27 Mart Pazartesi günü ise aynı sahneye saat 11.00 ve 14.00’te ayak basan EBŞT ekibi, Serkan Fırtına’nın yazıp yönettiği “Nasreddin Hoca ve Çocuklar” adlı müzikli çocuk oyunuyla minik tiyatro severlere renkli anlar yaşattı. İzleyici koltuğuna oturanlar arasında Efeler Belediyesi Gündüz Bakım Evleri’nde eğitim gören çocuklar da yer aldı. 31 Mart Cuma günü doğaçlama tiyatro gösterisini Özel Dörtgen Anadolu Lisesi öğrencileri için sergileyen EBŞT ekibi, gençlere kahkaha dolu dakikalar yaşattı. Performansın sona ermesinin ardından tiyatro oyuncuları, öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.

EBŞT oyuncuları, hafta boyunca sergiledikleri sahne performanslarıyla bir kez daha öğrencileri ve ailelerinin beğenisini topladı.