Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik bombalı saldırısı sonucunda hayatını kaybeden ve yaralananlardan dolayı Filistin halkının acılarını paylaşmak amacıyla 3 gün süreyle milli yas ilan edildiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu akşam sosyal medya hesabından; İsrail'in 500 kişinin yaşamını yitirmesine yol açan Gazze'deki El-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik bombalı saldırısı sonrası 3 günlük Milli Yas ilan edildiğini duyurdu. Erdoğan'ın paylaştığı açıklama şöyle:

"Türkiye olarak Filistinli kardeşlerimizin yaşadığı büyük acıları yüreğimizde hissediyoruz. Çoğu çocuk ve masum sivillerden oluşan binlerce şehidimize duyduğumuz saygının bir gereği olarak ülkemizde 3 günlük millî yas ilan edilmiştir."

"FİLİSTİN HALKININ ACILARINI PAYLAŞMAK MAKSADIYLA ÜÇ GÜN SÜREYLE MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ"

DİSK: Asgari ücret yılda dört kez belirlenmeli DİSK: Asgari ücret yılda dört kez belirlenmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayınlanan yas kararı ise şu şekilde: 

"İsrail tarafından sivillere yönelik olarak gerçekleştirilen ve son olarak 17 Ekim 2023 tarihinde bir hastaneye yapılan saldırılar sonucunda hayatını kaybeden ve yaralananlardan dolayı Filistin halkının acılarını paylaşmak maksadıyla üç gün süreyle millî yas ilan edilmesi ile bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde 21 Ekim 2023 Cumartesi günü güneşin batışına kadar bayrakların yarıya çekilmesi uygun görülmüştür."