FIVB Milletler Ligi final maçı Teksas Üniversitesi Spor Salonun’da gerçekleştirildi. Türkiye saati ile 01.30’da başlayan karşılaşma etkili bir oyun sergileyen kaptanlığını Eda Erdem’in yaptığı A. Milli Kadın Voleybol Takımı, Çin karşısında ilk seti 25-22 önde tamamladı. İkinci seti Çin 25-22 önde bitirdi. Milliler, üçüncü seti 25-19, dördüncü seti 25-16 tamamlayarak maçı 3-1 kazandı. Milli Kadın Voleybol Takımı, böylece organizasyon tarihinde ilk kez şampiyon oldu. Filenin Sultanları bu şampiyonlukla dünya sıralamasında da ABD'nin önüne geçerek bir numaraya yükseldi.

MELİSA VARGAS "EN DEĞERLİ OYUNCU" UNVANINI ALDI

Milli Takım’dan Zehra Güneş en iyi birinci orta oyuncu, Melisa Vargas en iyi pasör çaprazı ve Gizem Örge en iyi libero olarak rüya takıma girdi. Melisa Vargas aynı zamanda turnuvanın en değerli oyuncu unvanını kazandı.

İLK KEZ FİNALE ÇIKAN ÇİN İKİNCİ OLDU

FIVB Milletler Ligi'nde ilk kez finale çıkan Çin ise turnuvayı ikinci olarak tamamlayarak gümüş madalyanın sahibi oldu.

ORGANİZASYONDA POLONYA BRONZ MADALYA GAZANDI

Polonya ile ABD, Milletler Ligi'nde bronz madalya müsabakasında karşılaştı. Rakibini, 25-15, 16-25, 25-19, 18-25 ve 17-15'lik setlerle 3-2 yenen Polonya, bronz madalyanın sahibi oldu.

Polonya, organizasyon tarihinde ilk kez madalya kazanma başarısı göstermiş oldu.

Milletler Ligi'nde hakemlerin kararlarına en az itiraz eden ABD Milli Kadın Voleybol Takımı da "En Centilmen Takım" ödülünün sahibi oldu.

@aydinhaberlericom 👙Aydın'ın Efeler ilçesinde bulunan Pamuk İç Giyim Mağazası'nı ziyaret etmiş miydiniz? 🩱İç giyime yönelik A'dan Z'ye her ürünü uygun fiyatlı bulabileceğiniz Pamuk İç Giyim'e bir göz atmanızı kesinlikle tavsiye ederiz🩳 @trendpamuk_iccamasir 🚩Adres: Hasanefendi-ramazan Paşa, 25. Sk. No:33, 09100 Aydın Merkez/Aydın Telefon: 0532 166 27 04 #aydın #aydınhaberlerı #voxpoptr #aydinhaberleri #efeler #pamukicgiyim #icgiyim ♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ
@aydinhaberlericom Aydın yanıyor! Sıcaklık an itibari ile 41 derece #aydınhaberleri #voxpoptr ♬ Bindik Bir Alamete Gideyoz Kıyamete - Cem Karaca
@aydinhaberlericom

Şanlıurfa'da sıcaktan bunalan bir vatandaş güneşe taş fırlattı

♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ
Kaynak: anka