Genel Sağlık İş Aydın yönetiminden; Genel Sağlık İş Aydın  Şube Kurucu Başkanı Şerife Uygun, Aydın Şube Sekreteri Levent Leymun, Aydın Şube Basın Yayın ve Eğitim Sekreteri Gökhan Ceylan, Söke İlçe Temsilcisi Osman Özkaya, Kuşadası İlçe Temsilcisi Deniz Okutan, Aydın Atatürk Devlet Hastanesi Temsilcisi Zerrin Sertdemir ve Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi Temsilcisi Murat Özbay, sendikanın karanlık ellerin müdahalesi altında olduğunu ileri sürerek istifa etti. 

Yönetim üyeleri tarafından yapılan ortak açıklamada ise şu ifadelere yer verildi; 

"HAYSİYET SUİKASTİ YAPILMAYA BAŞLANMIŞTI"

"Bizler sahada çalışırken sendikamızın içerisinden dirençlerle karşılaştık. Bize anlamsız gelen bu direnci kırabileceğimizi düşünüp daha da azimle çalıştık. Fakat karanlık bir elin, sendikamızı karanlık avuçlarında bir terzi dükkanı gibi işletmek istediğini geç fark ettik. İçeri giren kesilmeye, biçilmeye başlanmış, liyakatli temsilciler sendikadan uzaklaştırılmış, kişilere haysiyet suikastı yapılmaya başlanmıştı. Kendisinin idaresinde olacak etkisiz bir yönetim kurmaya çalışmaktaydı"

"İFTİRA ATMAYA BAŞLADILAR"

"En temel amacı Genel Sağlık İş’i, Aydın’da hak ettiği yere taşımak olan kişiler olarak susmadık, korkmadık ve sendikal ilkelerimiz doğrultusunda kendi yönetim listemizi hazırladık. Sendikanın kendi kontrolünden çıkacağını anlayan karanlık el, listemizi duyduktan sonra, biz sahada özverili çalışmalar yaparken görüntüleri ve sesleri dahi olmayan köklerini hücrelerinden çıkardı. Onun direktifleriyle Aydın Genel Sağlık İş üyelerine, bizler ve aile bireylerimiz hakkında iftiralar, ağıza alınmayacak ithamlarda bulunmaya başladılar. Birlikte yol almak istediğimizi defalarca söylediğimiz halde hakkımızda vefasız algısı yaratıldı. Üyelerimize, diğer sendikaların ajanları olduğumuz gibi asılsız söylemlerle,  sendikanın ele geçirileceği algısı oluşturuldu"

"KARANLIĞA KARANLIKLA CEVAP VEREMEYİZ"

"Genel Sağlık İş Sendikamızın üyesi bile olmayan bu kişi Genel Sağlık İş Genel Merkezi’ni dahi manipülasyonlarıyla etkisi altına alarak; genel merkezin, bayrağı en önde taşıyan neferlerini korumak, sendikal bilince sahip çıkmak yerine; sessiz kalmasını sağladı. Etkisiz genel merkezimiz, aileye sahip çıkmak yerine, bu yapının güçlenmesine göz yumdu, sendika tüzüğüne aykırı çalışmalar yürütülmesine izin verdi ve kendi evlatlarını korumadı. Bizler; dürüstlüğü, örgütlü mücadeleyi, liyakati kendine ilke edinmiş insanlarız. İnandığımız değerlerin karşılığını bulamadığımız bir oluşum içinde mücadele edemeyiz. Karanlığa, karanlıkla cevap veremeyiz.  Bize inanmış, örgütlü mücadelemizde yanımızda yer almayı seçmiş tüm Aydın Genel Sağlık İş üyelerinden affımızı isteyerek, istifa ediyoruz. Aydınlık günlerde görüşmek dileklerimizle, hepinizi saygıyla selamlıyoruz"

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Zeybekler Bulvarı çiçek gibi oldu Zeybekler Bulvarı çiçek gibi oldu

Editör: Tuğba Aydın