Yapım çalışmaları devam eden Gençlik Merkezi,Germencik’te spor ve sosyal etkinlikler için bir cazibe merkezi haline gelecek. Öncelikle lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere sınav hazırlık desteğinin verilmesinin planlandığı Gençlik Merkezinde, mahallede yaşayan kadınlara ve çocuklara yönelik kurslar ve çeşitli eğitimler de verilecek. Germencik gençleri öncelikli olmak üzere, tüm halkın sosyal yaşam kalitesini artıracak olan Gençlik Merkezi’nde sosyal ve kültürel kurslar açılarak seminerler düzenlenebilecektir.

Yapım çalışmaları devam eden yatırımlar arasında 03.08.2022 tarihinde ihalesi imzalanan Germencik Futbol Sahası da bulunuyor.  Zemini yıpranan sahanın bakım onarım çalışmaları kapsamında 500 kişilik çelik portatif tirübün, 4’lü soyunma odası, çevre duvarı düzenlemesi gibi birçok bakım onarım çalışmalarının yapımı hızlı şekilde devam ediyor.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Gençlerimize ve Aydın halkına değer katacak çalışmalarda hedefimiz, daha aydınlık daha aktif, daha sosyal ve kültürel sporsever bir gelecek nesil yetiştirmek.” denildi.