Germencik Belediyesi, ilçede bulunan termal otelde konaklayan depremzede çocukların sosyalleşmelerine katkıda bulunmak, moral ve motivasyonlarını güçlendirmek amacıyla oyun parkı kurdu. Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş, “Çocuklarımız mutluysa bizler de mutluyuz. Bu zorlu süreç aşılıncaya kadar tüm vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Germencik Belediyesi ekipleri, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ilçeye yerleştirilen depremzede aileler için sosyal ve psikolojik destek çalışmalarına devam ediyor. Başkan Öndeş’in talimatıyla belediye ekipleri son olarak ilçede bulunan termal otele yerleştirilen depremzede ailelerin çocukları için oyun parkı kurdu. 

“ÇOCUKLARIMIZ MUTLUYSA BİZLER DE MUTLUYUZ”

Depremin psikolojik etkilerini yakından hisseden çocukların moral bulmaları için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Öndeş, “Çocukların sosyalleşmesi ve moral bulması, yaşadıkları travma ve sahip oldukları stresi atlatmalarına yardımcı olmak için ayrıca çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımız mutluysa bizler de mutluyuz. Gücümüz yettiğince elimizden geldiğince ve imkanlarımız dahilinde bu zor günleri yardımlaşma ve dayanışmayla hep birlikte atlatacağız. Bu zorlu süreç aşılıncaya kadar tüm vatandaşlarımızın yanında olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.