Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, bugünkü Millet İttifakı Liderler Buluşması’nın ardından; “Türkiye Cumhuriyeti için ‘fetret devri’ olarak anacağımız, omurgasını 'sınırsız yetki-sıfır denetim' anlayışının oluşturduğu bu keyfi düzene karşı, Milletimizin refahını ve huzurunu tesis edecek, işleyen bir adalet ve demokratik sistemi kuracak iradeyi taşımaya devam ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, bugünkü Millet İttifakı Liderler Buluşması’nın ardından, sosyal medya hesabında açıklama yaptı. Uysal, şunu dedi:

“Türkiye Cumhuriyeti için ‘fetret devri’ olarak anacağımız, omurgasını 'sınırsız yetki-sıfır denetim' anlayışının oluşturduğu bu keyfi düzene karşı, Milletimizin refahını ve huzurunu tesis edecek, işleyen bir adalet ve demokratik sistemi kuracak iradeyi taşımaya devam ediyoruz.

21 yıllık AKP yönetiminde süren sistematik çöküşün, on binlerce cana, milyonlarca insanımızın evinden yurdundan olmasına sebep bir neticeyi ortaya çıkardığını deprem vesilesiyle acı bir biçimde bir kez daha gördük.

Vesilesiyle bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Güveni ve huzuru birlikle inşa edecek, yaralarımızı birlikte saracağız. Ev sahipliği dolayısıyla Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel Karamollaoğlu'na ve Kıymetli Genel Başkanlara bir kez daha teşekkür ediyorum.”