banner25

banner24

AK Partili Yavuz’dan 5 Haziran mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutladı.

GÜNCEL 05.06.2021, 10:56 05.06.2021, 11:16
AK Partili Yavuz’dan 5 Haziran mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutladı. Mesajında dünyanın ciddi çevre problemleriyle karşı karşıya olmasına dikkat çekerken, çevrenin kirletilmemesi noktasında bazı uyarılarda bulundu.

AK Partili Yavuz mesajında; “Çevre kirliliğine bağlı sorunlar, 1970’li yılların başında hız kazanarak uluslararası platformlarda tartışılır hale gelmiş, 1972 yılında İsveç’te yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla 5 Haziran günü “Dünya Çevre Günü” olarak kabul edilmiştir.

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

DÜNYAMIZ CİDDİ ÇEVRE FELAKETLERİYLE KARŞI KARŞIYA

İçinde bulunduğumuz yüzyılda teknolojik gelişmeler, hızlı sanayileşme, şehirlerdeki nüfus yoğunlukları, plansız yapılaşmalar, kaynakların bilinçsiz tüketimi gibi nedenler, tüm dünyada doğal hayatın tehdit edilmesine, çevre sorunlarının ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Diğer yandan dünyamız küresel ısınma, kuraklık, susuzluk, çölleşme, biyolojik çeşitliliğin azalması ve bazı canlı türlerinin yok olması gibi ciddi çevre felaketleriyle de karşı karşıyadır.

ÇEVRENİN KİRLETMEMEK HERKESİN ÖDEVİDİR

Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Bu nedenle çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşların ödevidir. Herkes bu bilinçle hareket ederek; gelecek nesillerin yaşama şartlarını zorlaştırmamak, topraklarımızı, ormanlarımızı tahrip etmemek, biyolojik çeşitliliğimizi yok etmemek, sularımızı kirletmemek için her türlü hassasiyeti göstermelidir. Temiz bir çevrede yaşamak için öncelikle çevremizi kirletmekten kaçınmalı ve temiz tutmalıyız.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Sn. Emine ERDOĞAN hanımefendinin himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi, bu bağlamda gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmeyi hedeflemektedir.

ÇEVRE BİZDEN GELECEK KUŞAKLARA EMANET

Çevrenin bize geçmiş kuşaklardan kalan bir miras değil, gelecek kuşaklara bir emanet olduğu gerçeğini hatırlatarak, gelecek kuşaklara daha yeşil, daha yaşanabilir bir dünya bırakacağımız inancıyla Dünya Çevre Günü'nü kutluyor, bütün vatandaşlarımıza güzel, temiz bir çevrede, mutlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)