banner25

banner24

Sağlık Bakanı Koca’dan koronavirüs uyarısı: Vaka artışı 40 katına çıktı

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de koronavirüs vaka sayısının giderek arttığına dikkat çekerek, “Vaka sayısının artışı ile birlikte hastane yükü aynı oranda artmıyor. Vaka sayısının artışı şu an günlük 40 katına kadar çıkmış durumda. Hastane yükü ise şu an 3 kat kadar arttı” uyarısında bulundu.

GÜNCEL 19.07.2022, 11:02
Sağlık Bakanı Koca’dan koronavirüs uyarısı: Vaka artışı 40 katına çıktı

Beştepe’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin ardından Koronavirüsvakalarıyla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koca, tedbirli olunması gerektiğini belirterek, şunları söyledi:

“Avrupa’daki dalgayı biz 4-5 hafta önce görmeye başladık. Şu dönem günlük vaka sayısında Almanya, İtalya, Fransa gibi gelişmiş avrupa ülkelerinde yüzbinleri geçen vakalar görüyoruz.

Bizde ise giderek artan bir vaka sayısı olduğunu görüyoruz. Vaka sayısının artışı ile birlikte hastane yükü aynı oranda artmıyor.
Vaka sayısının artışı şu an günlük 40 katına kadar çıkmış durumda. Hastane yükü ise şu an 3 kat kadar arttı. O anlamda ciddi bir hastane yükümüzün olmadığını çok rahat söyleyebiliriz. Yoğun bakımlarda da bu artışların belirgin ve ciddi olmadığını görüyoruz. Artışın aynı oranda olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)