CHP’Lİ BAŞARIR’DAN POLİSE HAKARET EDEN AKP MİLLETVEKİLİNE SORUŞTURMA AÇMAYAN SAVCILARA: “BUNLAR ÇAKMA MİLLİYETÇİ, ÇAKMA VATANSEVER”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durduğu polislere hakaret etmesine ilişkin, “Kamu görevlisine aleni hakaret eden bu milletvekili hakkında soruşturma açan bir savcı var mı? Yok. Neden? Çünkü bunlar çakma milliyetçi, çakma vatansever” dedi.

GÜNDEM 25.08.2021, 18:14
CHP’Lİ BAŞARIR’DAN POLİSE HAKARET EDEN AKP MİLLETVEKİLİNE SORUŞTURMA AÇMAYAN SAVCILARA: “BUNLAR ÇAKMA MİLLİYETÇİ, ÇAKMA VATANSEVER”

NEDİM GÜLER

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durduğu polislere hakaret etmesine ilişkin, “Kamu görevlisine aleni hakaret eden bu milletvekili hakkında soruşturma açan bir savcı var mı? Yok. Neden? Çünkü bunlar çakma milliyetçi, çakma vatansever” dedi.

Ali Mahir Başarır, bir açılış için gittiği Yalova’da, bir yolsuzluk soruşturması nedeniyle Yalova Belediye Başkanlığı görevinden alınan ve uzun bir süredir görevine iade edilmeyen Vefa Salman’ı irtibat ofisinde ziyaret etti.

“YALOVALININ İRADESİ, SAYIN BAŞKANIN MAKAMI GASP EDİLMİŞTİR”

Başarır, Vefa Salman’ın halen görevine iade edilmemesiyle ilgili şunları söyledi:

“Artık ne yaparlarsa yapsınlar, bakın bir kez daha söylüyorum ne yaparlarsa yapsınlar, Sayın Başkan’ın göreve dönüşünü engelleyemeyecekler. Ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıkacak. Bu süreçte Sayın Başkan’ın ne kadar namuslu davrandığını ne kadar doğru davrandığını, gerçek hukuksuzluğu ortaya çıkartan kişinin kendi olduğunu tüm Türkiye, eylül ayı içerisinde görecek ve görevine iade edecekler. Uzun bir süredir gasp var, bir hakkın gaspı var. Yalovalının iradesi, Sayın Başkan’ın makamı gasp edilmiştir. Şu anda orada oturan arkadaşımız, yine söylüyorum o makamda oturmamalıdır. Seçilmiş Belediye Başkanı buradadır. Hiçbir suçu yoktur. Kendim kadar, ailem kadar, kendi şerefim, onurum kadar kendisine ve dosyasına Sayın Salman’ın kefilim. Ama Soylu da şu anda belediyeyi yöneten bürokratlarına, il başkanlarına kendisi de kefil olabilsin. Ben zannetmiyorum. Güzel günler bizleri bekliyor. Ben çok yakında seçim de olacağını düşünüyorum ve bu seçimde iyi olanlar, ülkeyi sevenler, cumhuriyeti sevenler yani Millet İttifakı kazanacak, yani biz kazanacağız. Ülkeye huzuru, barışı, kardeşliği, hukuku getireceğiz. İktidar olunca ilk yapacağımız işlerden bir tanesi halk iradesine rağmen önüme geleni bir imzayla görevden alamayacağım.”

“POLİSLE TARTIŞABİLİRSİNİZ AMA Ş……. DİYEMEZSİN”

AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın kendi aracını durduran polislere yönelik hakaretlerinin yer aldığı videoyla ilgili gelen bir soruya da yanıt veren Başarır, şöyle konuştu:

“Polisle tartışabilirsiniz, hakimle tartışabilirsin; valiyle, belediye başkanıyla tartışabilirsin ama ş……. diyemezsin. ‘Tükürürüm ekibine’ diyemezsin. ‘Her geldiğimde bu pislikle karşılaşıyorum’ diyemezsin. Bunun bir bedeli olmalıdır. İftirayla bize vatan, millet dersi verenlere ben buradan soruyorum. Bizlere cumartesi konuşurken pazartesi dosya açan savcılara soruyorum. Kamu görevlisine aleni hakaret eden bu milletvekili hakkında soruşturma açan bir savcı var mı? Yok. Neden? Çünkü bunlar çakma milliyetçi, çakma vatansever. Konjonktüre göre bu ülkede vatanı, bayrağı, Misak-ı Milli sınırlarını savunurlar. Ben Recep Tayyip Erdoğan’dan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan bu milletvekiliyle ilgili bir kelime söylemesini istiyorum.”

Mersin Valisi’ne de seslenen Ali Mahir Başarır, “Bir vali düşünün. İl başkanı arkasında değil. Milletvekilleri eleştiriyor. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan eleştiriyor. Mersin Valisi çıkıyor, ‘Milletvekilimizin yanındayız. Ali Mahir Başarır konuyu çarpıtmıştır’ diyor. İşte Türkiye’ye böyle valiler mi lazım. Yoksa halkının, memurunun yanında olan valiler mi lazım?”

BAŞKAN SALMAN: “YALOVA HALKI MAĞDUR EDİLDİ”

Vefa Salman ise “Vatandaşın çok iyi gözlemlediği, kim haklı kim haksız bildiği, sadece tabii ki Vefa Salman mağdur edilmedi. Yalova halkı mağdur edildi. Kendi taraflarına bir bumerang gibi döndüğünün de farkında değiller, çünkü siyaseti de artık unuttular siyaseti de bilmiyorlar” dedi.

Salman’ın bu sözlerine üzerine Başarır, “Bu arada bir şey daha söyleyeyim; MASAK raporu çıktı. MASAK raporunda Başkanımın mal varlığı ile ilgili hiçbir şey yok zaten. Ben bunu biliyorum, oturduğu evi biliyorum, harcamalarını biliyorum. İki karı kocanın nasıl geçindiğini biliyorum. Bu ülkedeki bir öğretmen, bu ülkedeki bir polis, bu ülkedeki bir uzman çavuş nasıl geçiniyorsa öyle geçindiklerini biliyorum. Dedim ya kendim kadar onun şerefinden, onun namusundan, onun attığı her imzadan eminim. Ama bak kefalet herkese verilmez kolay kolay havadan, Vefa abime veririm” diye konuştu.

 

Yorumlar (0)