banner25

banner24

Marketlerde hangi ürünler satılacak?

17 Mayıs'a kadar ülke genelinde sürecek tam kapanmayla ilgili yeni genelgeler yayınlanmaya devam ediyor.

GÜNDEM 04.05.2021, 11:27
Marketlerde hangi ürünler satılacak?

17 Mayıs'a kadar ülke genelinde sürecek tam kapanmayla ilgili yeni genelgeler yayınlanmaya devam ediyor. Bunlardan biri de marketlerde hangi ürünlerin satılıp hangilerinin satılamayacağını belirleyen genelge oldu.

Bakanlık, 81 il valiliğine "Market Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Bakanlık bu genelgeyle marketlerde hangi ürünlerin satılabileceğini ve satılamayacağını bildirdi. 

GÜNDEM HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bakanlık, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile görüşmeler yaptı. Bu görüşmelerin ardından Bakanlık alınan kararları duyurdu. İşte Bakanlığın market genelgesinin detayları...

MARKETLERDE SATIŞI SERBEST OLAN ÜRÜNLER HANGİLERİ?

Marketlerde zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek. Marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek.

MARKETLERDE SATIŞI YASAK OLAN ÜRÜNLER HANGİLERİ?

Marketlerde elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.

SİGARA VE TÜTÜN ÜRÜNLERİ YASAĞA DAHİL Mİ?

İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelgede tütün ürünleriyle ilgili hiçbir ifade yer almıyor. Ne tütün ürünlerinin satışının yasaklandığına dair ne de sigara gibi tütün ürünlerinin satışına izin verildiğine dair madde bulunuyor.

İçişleri Bakanlığının yayımladığı market genelgesi 7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren geçerli olacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)