Siyasi liderler Konya’da şehit olan pilot Burak Genççelebi için başsağlığı diledi

Konya’da eğitim uçuşu yapan Hava Kuvvetleri’ne ait NF-5 gösteri uçağı düştü, Pilot Yüzbaşı Burak Genççelebi şehit düştü. Siyasi liderler başsağlığı mesajı yayımladı.

GÜNDEM 07.04.2021, 15:48 08.04.2021, 18:42
Siyasi liderler Konya’da şehit olan pilot Burak Genççelebi için başsağlığı diledi

Eğitim uçuşu sırasında Konya'nın Karatay ilçesinde Hava Kuvvetleri'na Türk Yıldızları akrobasi uçağı saat 14.15'te düştü, Pilot Yüzbaşı Burak Genççelebi şehit oldu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesaplarından başsağlığı mesajı yayımladılar. 

Siyasilerden gelen mesajlar şöyle: 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Konya'da bir gösteri uçağımızın eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğradığını ve pilotumuzun maalesef şehit olduğunu büyük bir teessürle öğrendim. Şehidimize Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Milletimize başsağlığı diliyorum.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Konya'da eğitim uçuşu sırasında meydana gelen kaza sonucu şehit olan Pilot Yüzbaşımıza Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun!”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: “Konya'da Türk Yıldızları'na ait eğitim uçağımızın düştüğünü ve Yüzbaşımız Burak Genççelebi'nin şehit olduğunu büyük bir üzüntüyle öğrendim. Şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu: "Milletimizin Başı Sağ Olsun! Konya’da eğitim uçuşu sırasında uçağının kaza kırıma uğraması sonucu şehit olan Türk Yıldızlarının Kahraman Pilot Yüzbaşısına Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum. Şehit pilotumuzun ruhu şad, mekanı cennet olsun."

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: "Konya’da eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğrayan uçağımızda şehit düşen pilot evladımız Burak Genççelebi'ye Allah'tan rahmet, acılı ailesine, yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun."

Kaynak: ANKA
Yorumlar (0)