Limak ve IC-İçtaş iştiraki YK Enerji‘nin termik santraline kömür tahsis etmek için yok edilmeye çalışılan Akbelen Ormanı için İkizköylüler bugün yürümeye başladı. 

11 Ekim günü Muğla İdare Mahkemesi‘nde görülecek Akbelen Ormanı’nın maden işletmeciliğine tahsisinin iptali ve maden işletme ruhsatı ile izninin iptali davalarının duruşmaları öncesi İkizköylüler, adalet yürüyüşüne geçti. Akbelen ormanına adalet gelmesi için yürüyen İkizköylüler, toprakları ve doğalarından vazgeçmiyor. 

Mahkemeye davet için çağrıda bulunan İkizköylüler, “Ey gidi dostlar, duymayan kalmasın! Duyanlar duymayanlara duyursun. 11 Ekim’de Akbelen’in davası var. Bu yüzden 11 Ekim’de mahkemeye yürüyeceğiz. Köylerimiz, vatanımız için yürüyeceğiz. Zeytinleriimiz, incirlerimiz, cevizlerimiz, ürettikelerimiz, suyumuz, havamız, ekmeğimiz, aşımız, yemeğimiz, geçmişimiz, bugünümüz, geleceğimiz, çocuklarımız, torunlarımız için yürüyeceğiz. Akbelen, Muğla, Bodrum, Milas, Türkiye, adalet için yürüyeceğiz. 11 Ekim’de Akbelen için adalet yürüyüşünde buluşalım. Hadi yürüyün! Siz de geliverin gari!” ifadelerini kullandı.