Erzurum'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik düzenlenen taşlı saldırıya ünlüler de kayıtsız kalamadı. Sosyal medya hesaplarından açıklama yapan ünlü isimler İmamoğlu'na saldırıya tepki gösterirken, bazıları ise 'ilk turda bitirelim' çağrısı yaptı.

TARKAN: ÇOK YAZIK

Geçmiş olsun paylaşımı yapan Tarkan, "Geçmiş olsun Sn. Ekrem İmamoğlu. Geçmiş olsun Erzurumlu vatandaşlar. Yaralananlara acil şifalar dilerim. Ne kadar üzücü ki kardeş kardeşe düşman edildi memleketimizde. Aynı bayrak altında birbiriyle savaş içinde. Çok yazık… Şimdi bu ayıbı düzeltme, buna neden olanlara 'dur' deme zamanı. Tekrar 'birlik' olma zamanı. Sağduyu, saygı ve sevgiyle…" ifadelerini kullandı.

CEM YILMAZ: HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Cem Yılmaz saldırıyla ilgili,"Her Şey Çok Güzel Olacak' Memleketimin her sağduyulu insanının bu güzel dileğinin gerçek olmasını canı gönülden diliyorum. Geçmiş olsun Ekrem başkan. Ekrem İmamoğlu bir mitingde Türk bayrağı ile süslenmiş alanda insanlara taş atmak 2023 de olduğumuzu unutturdu, bu ve bunun gibi yüzlerce sebep! İyiliğin kazanmasına hasretiz." açıklamasını yaptı.

ŞAHAN GÖKBAKAR: ASLA UTANMIYOR

Oyuncu Şahan Gökbakar, "Organize kötülük sınır tanımıyor. Bazen hakaret ediyor, bazen taş atıyor, bazen deli saçması iftiralarla algı yapıyor, ayrıştırıyor, nefret ekiyor, bölüyor! Asla utanmıyor. Sınırsızca saldırıyor ve açıkça tehdit ediyor. Erzurum da yaşanan olaylar da, terör üzerinden ülkenin yarısından fazlasına atılan iftiralar da akıl alır gibi değil. İyi, vicdanlı, sağduyulu ve bu Cumhuriyeti çok seven insanlar olarak, beraberce bu kötülüğün karşısında duracağız. Onurlu, gururlu şerefli ve namuslu hayatlarımızı sevgi ve huzur içinde hep birlikte yaşayacağız hiç merak etmeyin!" dedi.

İşte diğer ünlülerin mesajları:

Oyuncu Sarp Apak: "Bunu da gördük. Sorumluların hepsini hesap verirken de görürüz umarım. Çok geçmiş olsun Erzurum ve sayın Ekrem İmamoğlu"

Hayko Cepkin "Yaralı kardeşlerimize acil şifalar dilerim. Sizlere ve halkımıza da geçmiş olsun. İlk ve son denemeleri olarak kalması dileklerim ile…"

Oyuncu Korhan Herduran: "İlk turda bitirelim, başka yol yok." dedi.

Rojda Demirer: Bugün yaşananlar bir kez daha gösterdi ki bu organize kötülük artık son bulmalı , 2. tura kalma şansımız yok ilk turda bitirmeliyiz ?
@kilicdarogluk

Ayşe Özyılmazel: İlk turda bitirelim @kilicdarogluk

Nazan Öncel: Her daim herkesi kucaklayıcı dil ve üslupla konuşan sayın Ekrem İmamoğlu geçmiş olsun. Her şey çok güzel olacak.
@ekrem_imamoglu

Şahin Irmak: Sn.Ekrem İmamoğluna yapılanlar korkunç.İnsanların üzerine düşmanca  taş atmak akıl alır şey değil! Geçmiş olsun
@ekrem_imamoglu Her şey çok güzel olsun artık…