HABER: EKİN KORKMAZ

F. Özel Arabul Kültür Merkezi (KUAKMER) sanat etkinlikleriyle Kuşadalılara kapılarını açmaya devam ediyor. Bu yıl 1-7 Mayıs tarihlerinde İstanbul ve Hatay’da perdelerini açan İşçi Filmleri Festivali Anadolu yolculuğunu bu sene KUAKMER'de devam edecek. 5-7 Temmuz tarihlerinde ilk kez Kuşadası’nda gerçekleşecek olan İşçi Filmleri Festivali'nin, F. Özel Arabul Kültür Merkezi’nde (KUAKMER) film programı belli oldu.

KUAKMER'de 5 Temmuz saat 21.00’de “Navnîşan / Adres” filmi ile başlayacak olan gösterim, 21.20’de yönetmenliğini Zafer Aydın’ın gerçekleştirdiği “İşçilerin Haziranı” belgeselinin gösterimi ile devam edecek. Yönetmen Zafer Aydın’ın katılımı ile gerçekleşecek olan gösterim sonrası seyirciler ile soru-cevap da gerçekleştirilecek.Festivalin ikinci günü ise 21.00’de “Bahçeler Put Kesildi” filmi ile gösterimler başlıyor. 21.20’de başlayacak olan gösterimde ise “İkizköy” belgeseli filmin yönetmeni Eren Aybars Arpacık’ın katılımı ile gerçekleşecek. “İkizköy” gösterimi sonrası ise 21.35’te “Vakti Gelince” belgeselinin gösterimi gerçekleşecek. Belgeselin yönetmeni Murat Yüksel’in de katılacağı gösterim sonrası seyirciler ile soru-cevap da gerçekleştirilecek.

İşçi Filmleri Festivali’nin Kuşadası gösterimlerinin son günü olan 7 Temmuz’da ise saat 21.00’de “Dizi Yazmayı Çok Sevdim” belgeseli yönetmen Dilara Balcı Gülpınar’ın katılımı ile gerçekleşecek. Gösterim sonrası seyirciler ile yapılacak soru-cevap kısmı sonrası ise saat 22.15’te “The Other Half / Öteki Yarı” filmi seyirci ile buluşacak.