İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin haziran ayı olağan toplantısı, Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu’nun yönetiminde bugün yapıldı. Belediye meclisinin AK Partili üyesi Yusuf Demircioğlu, toplantının gündem dışı konuşmalar bölümünde, kürsüye elinde bir valizle çıktı. Valizden çıkarttığı gramofonu gösteren Demircioğlu, CHP’li meclis üyelerine hitaben “Bu gramofon, seçim sonuçlarını duymayanlar için. Valizde bir büyüteç var, o da görmeyenler için. Bir de soda var, hazmedemeyenler için” dedi.

AK Partili Demircioğlu’nun bu sözlerine sinirlenen Başkanvekili Özuslu, “İzin vermiyorum. Kesin mikrofonu, söz vermiyorum. Böyle demokrasi olmaz. Valizle birlikte sıranıza. Lütfen inin oradan. Atın o valizi oradan” diye konuştu.

Valizi dışarı çıkarmak isteyen CHP’li meclis üyesi Serkan Kalmaz ile AK Partili meclis üyesi Hüsnü Boztepe arasında yaşanan tartışmaya CHP’li meclis üyesi Mehmet Maltepe de dahil oldu. Bu sırada tartışmanın yaşandığı yere gelen AK Parti Grup Sözcüsü Hakan Yıldız, "Sana ne oluyor" diyerek Mehmet Maltepe’yi ittirerek yere düşürdü.

Yaşanan gerginlik, araya giren diğer partilerin tarafları sakinleştirmesiyle son buldu.

@aydinhaberlericom 🔺Kemal Kılıçdaroğlu için “istifa” sesleri yükselmeye devam ediyor. 🔺Peki seçimin “başarısızlığı” sadece Kılıçaroğlu’nun mu? Sadece Kılıçdaroğlu mu istifa etmeli? 🔺Yerel yönetimler ve il-ilçe parti teşkilatları sorumluluklarını ne kadar yerine getirdi? 🗣Sokağa indik; vatandaşa CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi’yi tanıyıp tanımadıklarını sorduk… #aydınhaberleri #aydinhaberleri #voxpoptr #voxpopturkiye #chp #chpaydın #kılıçdaroğlu #kılıçdaroğluistifa ♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ
@aydinhaberlericom Muhteşem#aydınhaberleri #voxpoptr #sokakröportajları #aydın09 #zeybek #davul #zurna ♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ
@aydinhaberlericom #aydınhaberleri #voxpoptr #sokakröportajları #aydın09 #atçiftliği ♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ