CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deprem nedeniyle öğretime ara verilen ve yarın uzaktan eğitim vermeye başlayacak olan üniversitelerin açılması için hükümete ve Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, “Dün üniversiteleri ve rektörleri nasıl tehdit ettiğinizi biliyorum. Üniversiteleri açın, bölgeden gelip barınma sorunu olan herkesi yerleştirmeye talibiz. Belediyelerimizle birlikte bu işin tüm lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya varız. Siz okulları açın, gerisini bize bırakın” dedi.

YÖK Başkanı Erol Özvar, önceki gün yaptığı açıklamada, Kredi ve Yurtlar Kurumu’na (KYK) ait yurtlar depremzedelerin kullanıma açıldığı için öğretime ara verilen üniversitelerde bahar döneminin 20 Şubat'ta uzaktan eğitimle başlatılabileceğini, yüz yüze eğitimi de içeren hibrit öğretim seçeneğinin nisan başı itibarıyla yeniden değerlendirileceğini duyurmuştu.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabında bugün yaptı paylaşımda, hükümete ve YÖK’e “Üniversiteleri açın” çağrısında bulundu. Kılıçdaroğlu’nun paylaşımı şöyle:

“YÖK’Ü UYARIYORUM; BU, HAD AŞMAKTIR”

“Dün üniversiteleri ve rektörleri nasıl tehdit ettiğinizi biliyorum. Üniversiteleri açın, bölgeden gelip barınma sorunu olan herkesi yerleştirmeye talibiz. Belediyelerimizle birlikte bu işin tüm lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya varız. Siz okulları açın, gerisini bize bırakın. Ayrıca YÖK’ü uyarıyorum; bu, had aşmaktır, gençlerin hayatıyla oynamaktır! Bir sonraki atacağımız adımlar ricanın ötesinde olacaktır. Üniversiteleri açın.”

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ