Veteriner hekimler, bugün, Türkiye’nin dört bir yanında, şiddete karşı bir günlük iş bırakma eylemi yaptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise sosyal medya hesabında şu mesajı paylaştı:

“Hayvan sağlığının korunması, tarım ve hayvancılığın sürdürülebilirliği ve gıda güvenliği için önemli rol üstlenen veteriner hekimlerimiz, sağlık alanında çalışıyor olmalarına rağmen, özlük haklarından sağlıkta şiddet yasasına kadar birçok haktan yoksun bırakılmaktadır.

Saray iktidarının birçok alanda olduğu gibi, tarım ve hayvancılık politikalarındaki eksiklikleri ve ihmalleri, veteriner hekimlerimizin maruz kaldığı sorunlar; ülkemizde tarım ve hayvancılığın geleceği için daha da ciddi bir tehdit oluşturmaktadır.

Hayvan sağlığının korunması, tarım ve hayvancılığın sürdürülebilirliği ve gıda güvenliği için vazgeçilmez olan veteriner hekimlerimizin sorunlarını çözmek için derhal etkili adımlar atılmalıdır.

Seslerini duyurmak için bugün meydanlara inen veteriner hekimlerimizin daima yanlarında olduğumuzu, yaşadıkları sorunların çözümü için takipçisi olacağımızı belirtiyor, saygı ve selamlarımı iletiyorum. Veteriner hekime şiddette hayır. Sağlıkta şiddete hayır.”

@aydinhaberlericom

🔺 Aydın’ın “Kayıp Şehri” Ilıcabaşı’nın sıkıntılarını ve taleplerini dinledik 🗣 Muhtar Alim Tarım göz ardı edilen mahalle hakkında yerel yöneticilere ve siyasetçilere seslendi 👥 Ilıcabaşı Aydın’ın merkezindeki kayıp şehirdir 👥 En büyük sorun kentsel dönüşüm ancak bu sorunun çözümü konusunda çözüm odaklı bir adım atılmıyor 👥Alt-üst yapı yetersiz 👥 İnternet yok 👥 Kitap kafe gibi sosyal donatılar yok 👥 Gençlerin ve kadınların sağlıklı ve huzurlu bir alanı yok 👥 Yerel yöneticiler ve siyasetçilerin seçim zamanında uğradığı bir mahalle 💬 Görüşlerinizi yoruma bekliyoruz

♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ