HABER: TUĞBA AYDIN

Aydın’da 15 yılda bin 87 mutlu öğrencisi ve velisiyle kendi kategorisinde adından söz ettiren bir kurum olan Küçük Şeyler Gündüz Bakımevi’nin kurucusu Ceyhan Akmeşe, kuruma ilişkin açıklamalarda bulundu. Yenilenen eğitim programlarına ve eğitim kalitelerine değinen Akmeşe, “Küçük Şeyler Gündüz Bakımevi, pozitif bilimin ışığında 15 yıldır okul öncesi eğitim dünyasında yüksek kalite ve standartlarda eğitim veren, ülkemizin önde gelen psikolog, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitim uzmanlarınca hazırlanan ve çocuğun tüm gelişim ihtiyaçlarını önemseyen bir program uygular.Programın temel amacı çocuklardaki spontanlığı, yaratıcılığı, merak duygusunu korumak ve artırmaktır. Bu sorumluluğu keyifle ve başarıyla çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023-04-24 at 11.10.25

Küçük Şeyler Gündüz Bakımevi çocukların eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, çocuğun eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, uluslararası geçerliği olan bir okul modeli ortaya koyduğunu ifade eden Akmeşe, “Küçük Şeyler’de çocuklarımız; Öğrenme zevkini ve keyfini, araştırma heyecanlarını, merak duygularını, yaratıcılıklarını, biricikliklerini yani kendisi gibi olma ve farklı düşünme haklarını, özgüvenlerini kaybetmeden eğitimlerini sürdürebilmektedirler” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-04-24 at 11.10.25 (1)

YENİ BİR EĞİTİM SİSTEMİNE GEÇİLDİ

 Küçük Şeyler'de yaşanan değişime de değinen Akmeşe, “Değişen yönetimi ve değişen iç dizaynı ile Aydın'da yıllardır gelen tecrübesini kullanarak değişen yeni teknolojileri de kullanarak öğrencilerine ve velilerine genel merkezinde desteğiyle yepyeni bir eğitim sistemine başlamıştır. Bu sistem daha çok sosyal gelişim bireysel gelişim ve tecrübeli psikologların yönlendirmesiyle yepyeni bir eğitim psikolojisi geliştirip en iyi şekilde birinci kademe eğitime öğrencilerini hazırlamaktadır. Aynı zamanda Oxford'un İngilizce okul öncesi eğitim programını da ekleyerek dijital platformda da tüm materyallerini veli ve öğrencilerinin hizmetine sunmaktadır. Okul içinde ise sınıf ve diğer eğitim alanlarının çocukların sağlıklı koşullarda tamamen yenileyerek yepyeni bir konsept yaratmıştır. On beş yıldır tecrübesi yanında öğrenci sayısının artması ile beraber eklenen yeni kadrolarıyla en güvenli ve sağlıklı eğitim ortamı hazırlanmıştır. Genel merkezin hazırlamış olduğu eğitim programının yanında okul içinde ve dışında tüm sosyal etkinlik ve projelerde öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve idaremizi görevlendirerek sosyal gelişimi daha çok önem vermeye başlamıştır. Açıkçası çok büyük bir değişim içinde yeni eğitim öğretim yılına harika bir başlangıç  yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-04-24 at 11.10.26

“GÜVENLİ VE SAĞLIK BİR ORTAM SAĞLIYORUZ”

Küçük Şeyler'i diğer okullardan ayıran farklardan birinin sağlıklı bir ortam yaratmak olduğunu kaydeden Akmeşe, “Aylık ve dönemlik portfoylarının yapılması, aylık ve dönemlik veli öğretmen ve psikolog eşliğinde öğrenci gelişim görüşmeleri yapılmaktadır. Güvenli ortamın yaratılması, oyun alanları, bahçe ve sınıflar yasalara uygun şekilde çocukların zarar görmemesi için tüm koşulların sağlanması, okul içi ve okul dışı güvenlik kameralarıyla 7/24 kontrol edilmesini sağlıyoruz. Kullanılan eğitim materyalleri james oyun odası, oxford eğitim materyalleri gibi kaliteli ve güncel materyaller kullanıyoruz” şeklinde belirtti.

WhatsApp Image 2023-04-24 at 11.10.26 (1)

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİNİ ANLATTI

 Veli kontrolü sisteminden bahseden Akmeşe, bu seçenekle velilerin çocuklarını kontrol edebileceklerini belirterek, “ Google play ve app store'da Küçük Şeyler aplikasyonunun kullanılması, günde üç öğün verilen yemeğin listelenmesi ve öğrencinin bu yemeklerden ne kadar yediğinin bilgilendirilmesi sağlanıyor. Velilerin, veli bilgilendirme ve mesaj sistemi ve aylık planlanan proje konularına erişimleri olabilecek” dedi.

UZMAN PSİKOLOGLAR ORYANTASYON SÜRECİNDE DESTEK VERİYOR

 Küçük Şeyler’de uyum sürecinin çeşitli oryantasyonlarda tamamlandığını dile getiren Akmeşe, “Bu süreç öğrenci bazlı olup öğretmenin yönlendirmesiyle bazen çok kısa bazen de veli desteği ile ortantasyon sürecinin psikolog eşliğinde tüm aşamaları tamamlanarak öğrencinin öğretmene ve okula güvenli bağlanması sağlanarak sorunsuz bir şekilde eğitime hazırlar” ifadelerini kullandı.  Haftalık ve aylık beslenme listesi genel merkezdeki  diyetisyenler tarafından hazırlanan Küçük Şeyler’de laktoz, gluten vb. alerjisi olan öğrenciler için özel beslenme programı hazırlanıyor.  

WhatsApp Image 2023-04-24 at 11.10.26 (2)

“VİZYONUMUZ İNSANİ DEĞERLERİ SUNMAK VE YAYGINLAŞTIRMAKTIR”

Kurum vizyonu ve misyonundan bahseden Akmeşe, “Vizyonumuz; suflör kullanmadan yaşamayı öğrenen çocuklar yetiştirmek; topluma "çocuksu" değerleri, insani değerleri sunmak ve yaygınlaştırmaktır. Misyonumuz; okul öncesi eğitim alanında güvenilir saygın ve bilimsel temelli yüksek kalite standartlarına sahip bir seçenek oluşturmaktır” dedi.

Küçük Şeyler Gündüz Bakımevi’ni

Mimar Sinan Mahallesi 2373 Sokak No:35 Efeler / AYDIN adresinden ziyaret edebilir. (0256) 219 86 25 nolu numaralarından iletişime geçebilir. @aydin.kucukseyler İnstagram hesaplarından takip edebilirsiniz.