Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından kentin alt ve üst yapı sorunlarını kalıcı olarak çözüme kavuşturmak amacıyla başlatılan yenileme çalışmaları kapsamında Türkmen, İkiçeşmelik, Camiatik, Hacıfeyzullah ve Dağ mahallelerinin ardından Cumhuriyet Mahallesi’nde sürdürülen çalışmalar da sona erdi. Bölgede 22 sokağı kapsayan ve yaklaşık 5 aydır sürdürülen çalışmalarda doğalgaz dağıtım firması ENERYA tarafından doğal gaz hattı, Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekiplerince içme suyu hattı, Türk Telekom ekipleri tarafından da telefon ve internet altyapıları yenilenerek sağlıklı bir alt yapıya kavuşturuldu.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili kurumlarca altyapısı yenilenen 32 bin metrekarelik alanda Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen asfalt, kilit parke ve kaldırım taşı döşeme çalışmaları da tamamlandı. Çalışmalar kapsamında Ant Sokak’ta 4 bin metrekarelik sıcak asfalt serimi gerçekleştiren ekipler tarafından son olarak 8 bin metrekareyi kapsayan Toplum Sokak ve bağlantı yolları ile Minare Sokağa sıcak asfalt dökülerek bölgenin alt ve üst yapısı bütünüyle yenilenmiş oldu.

“YENİLEME ÇALIŞMALARIMIZ FARKLI NOKTALARDA DEVAM EDECEK”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 7 gün 24 esasına göre sürdürülen çalışmalarla kentin bir bölgesini daha yenilemiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Cumhuriyet Mahallesi’nde yaklaşık 5 aydır sürdürdüğümüz yenileme çalışmalarını tamamladık. İlgili kurumlarla iş birliği içerisinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda gece-gündüz demeden mesai harcayan tüm ekiplere teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Mahallesi doğalgaz ile birlikte yeni yollarına da kavuştu. Alt ve üst yapıyı yenileme çalışmalarımız kentin farklı noktalarında devam edecek” dedi.