Kuşadası Belediyesi tarafından kentin altyapı ve üstyapı sorunlarına kalıcı çözüm getirmek amacıyla yürütülen yenileme çalışmaları, Cumhuriyet Mahallesi ile devam ediyor. 50 bin metrekarelik alanda, 22 sokakta yürütülen çalışmalarla bölgeye doğalgaz dağıtım firması ENERYA tarafından doğal gaz hattı, Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekiplerince içme suyu hattı döşenirken, Türk Telekom ekipleri tarafından da bölgenin telefon ve internet altyapıları yenilendi.

PARKE VE SICAK ASFALT ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Altyapısı yenilenen sokaklarda üstyapı çalışmalarına başlayan Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; Barış, Onur, Erdem, Birlik, Ergene, 103 ve 104’üncü Sokaklara kilit parke taşı döşedi. Ant Sokak ve bağlantı yolları ise yaklaşık 4 bin metrekare sıcak asfaltla kaplandı. Ekipler Reşat Özbek, Kaplan, Osman Kocaman ve Ergene Sokaklarının bağlantı yollarında ise üstyapı çalışmaları için zemin hazırlığına başladı. 

20 senedir Cumhuriyet Mahallesi’nde ikamet eden Hüseyin Mercan, yapılan çalışmaları mahalle sakinleri olarak çok beğendiklerini belirterek “Ekipler bir süredir mahallemizde çalışmalarını sürdürüyor. Hem altyapı hem de üstyapıyı tamamen yenilemek için gece gündüz çalıştıklarını görüyoruz. Özellikle doğalgaz hattı döşenmesi bizim yaşlarımızdaki mahalle sakinleri için çok güzel bir şey. Soğuk havalarda doğalgazımızın olması bizi çok rahat ettirecek. Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ve Kuşadası Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet Mahallesi’nde esnaflık yapan Uğur Batçı ise kent genelinde olumlu bir değişim yaşandığını söyledi. Çalışmaların ardından yolların güzel ve konforlu olduğunu aktaran Batçı, “Aynı zamanda altyapının yenilenmesi de hayatımızı kolaylaştırdı. Belediyemiz şu an çok güzel çalışmalar yürütüyor. Başkan’ımız Ömer Günel’e ve Kuşadası Belediyesi ekiplerine çok teşekkür ederiz” dedi.