Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Kuşadası Belediyesi öncülüğünde başlatılan yardım kampanyasına bir destek de ilçede yerleşik İrlandalı, Hollandalı ve İngilizler'den geldi. Yabancılar, kampanya çerçevesinde kendi aralarında 70 bin 500 TL topladı. Söz konusu bağış ile depremzedeler için gıda, hijyen ve kuru bakliyat malzemeleri alınarak, Kuşadası Belediyesi’nin Yeni Hizmet Binası’nda bulunan toplama merkezine teslim edildi.

Kampanyaya destek veren İngiliz Michael Woodcock, şunları kaydetti:

“Türkiye’de yaşanan depremler ile meydana gelen yıkım çok üzücü bir durum. Doğal olaylarla yaşanan felaketler dünyanın herhangi bir yerinde olabiliyor ama aynı zamanda insanlar da bu tarz durumlarda daha çok birlik içerisinde oluyor. Kuşadası’nda da gördüğümüz kadarıyla insanlar deprem bölgesi için bir dayanışma içerisinde. Biz de buna destek olmak ve bu dayanışmanın içinde olmak istedik. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüz. Umuyoruz ki yaralar bir an önce sarılır ve Türk halkı yeniden güzel günlerine döner. Bizler de elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.”

Yardım malzemelerini teslim alan Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Seyfi Seyhan Suvari ise “İlçemizde yaşayan İngiliz, Hollandalı ve İrlandalı hemşehrilerimiz kampanyamıza destek oldular. Büyük deprem felaketi sonrasında ilçemize deprem bölgesinden gelen vatandaşlarımızın gıda ve hijyen ihtiyaçlarının giderilmesi malzemeleri için ciddi bir katkıda bulundular. Onlara çok teşekkür ediyoruz. Bundan iki yıl önce de Kuşadası’nda yaşadığımız deprem sırasında yine duyarlılıklarını göstermiş ve bize destekte bulunmuşlardı. Onlara minnettarız, iyi ki varlar” dedi.