Kentin farklı mahallelerinde alt ve üst yapı yenileme çalışmalarını kesintisiz sürdüren Kuşadası Belediyesi, belirlenen program dâhilinde yol yapım işlerine de devam ediyor.

Bu kapsamda ekipler tarafından Meram Sitesi’nin eskiyen kilit parke taşlarının söküm işlemi sürdürülüyor. Kirazlı Mahallesi’nde bulunan Erdoğan Öven Engelliler Köyü’nün önündeki yolu yenileyen ekipler, bir yandan da Uydukent’te yaklaşık 16 bin metrekarelik bir alanda sathi kaplama çalışması gerçekleştiriyor.

Kuşadası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin eski Kuşadası olarak adlandırılan Camiatik, Dağ ve Hacıfeyzullah mahallelerinde de çalışmaları son sürat devam ediyor. Kıbrıs Caddesi, Buyral Sokak, Şoförler Sokak, Şimşek Sokak, Zafer Sokak, Yıldız Sokak, Keskin Sokak, Uğurlu Çıkmazı, Değirmen Sokak’taki çalışmalarını tamamlayan ekipler, Samarali ve Güzel sokaklara yağmur suyu hattı döşüyor. Yalçın Sokak’ta ise eskiyen asfalt sökülüyor. Soysal Sokak’ta da bölgenin tarihi dokusuyla uyumlu olan begonit taşları döşeniyor. Çalışmalar mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılanıyor.

BOZULAN YOLLARA ANINDA MÜDAHALE

Hafta boyunca kentin yaklaşık 12 farklı noktasında çalışmalarını sürdüren ekipler ayrıca vatandaşlardan gelen talep üzerine programa alınan bölgelerde de asfalt, parke taşı ve kaldırım tamiratı çalışmaları yürütüyor. Bu kapsamda son olarak Türkmen, İkiçeşmelik, Davutlar Ege ve Kadınlar Denizi mahallelerinde ASKİ, ENERYA, AYDEM VE Türk Telekom’un çalışmalarından kaynaklı bozulmalar nedeniyle kilit parke taşı tamiratı yapıldı.