HABER MERKEZİ

Aydın’ın Kuyucak ilçesine bağlı Kurtuluş Mahallesi’nde özel bir şirket tarafından başlatılan jeotermal enerji santrali çalışması mahalle sakinleri tarafından protesto edildi. İncir ve zeytin bahçeleri içinde yer alan, aynı zamanda yerleşim yerine çok yakın olan alanın proje sahası olarak belirlenmesi bölgede yaşayan halkın tepkisine neden oldu. Şirken alanda sondaj yapmaya başlayınca haberi alan mahalle sakinleri hemen harekete geçti.  Mahalle sakinlerinin çalışmaları durdurmaya çalışması üzerine şirket yetkilileri ile mahalleliler arasında gerginlik yaşandı. Göreve yeni seçilen Kuyucak Belediye Başkanı Uğur Doğanca ve meclis üyeleri de vatandaşlara destek verdi.

AĞAÇLAR KÖKÜNDEN SÖKÜLDÜ

Yaşanan gerginlik nedeniyle bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi. Şirket sondaj çalışmalarını durdururken, ağaçların kökünden söküldüğünü gören vatandaşlar, gözyaşlarına boğuldu.

Aydın Mezeköy'deki acele kamulaştırma kararı Danıştay'dan döndü! "Hukuka ve mevzuata uygun değil" Aydın Mezeköy'deki acele kamulaştırma kararı Danıştay'dan döndü! "Hukuka ve mevzuata uygun değil"

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ