Aydın'da 461 araç trafikten men edildi Aydın'da 461 araç trafikten men edildi

 Aydın’ın Efeler ilçesinde bulunan Güzelhisar Kız Öğrenci yurdunda asansörün düşmesi sonucu bir öğrenci hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde yaşanan olayda, 16 öğrenciyi taşıyan asansörün düşmesi sonucu 1 öğrenci hayatını kaybetti.

Yapılan ihbar üzerine bölgeye çok sayıda ambulans, itfaiye, jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. Asansör arızalarının öğrenciler tarafından defalarca yönetime bildirilmesine rağmen önlem alınmadığı söyleyen öğrenciler, birçok noktadan KYK yönetimlerini protesto etmeye başladı. Öğrenci protestolarına müdahale için Aydın'daki KYK'lara çok sayıda polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Tomaların da gittiği KYK'larda arkadaşlarının ölümünü protesto eden öğrencilere müdahalede bulunuldu.

VALİ CANBOLAT AÇIKLAMA YAPTI

Konuya ilişkin açıklama yapan Aydın Valisi Yakup Canbolat, “15 öğrencinin sağlık durumunda bir problem yok. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülüyor. Olaya müdahale edildi. Öğrencilerimizde bir sorun yok hepsi asansörden kurtarıldı. Maalesef bir öğrencimizi kaybettik. Tüm ekiplerimiz bölgede. Asansörün 21 Eylül'de bakımı yapılmış. Ama biz her halükarda Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma dışında, idari çalışma da başlatıyoruz. Konuyu her yönüyle araştırıp inceleyeceğiz" ifadelerini kullandı.