Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2 il için 'turuncu', 14 il için 'sarı' kodlu uyarıda bulundu. Buna göre 5 Mart 2024 Salı günü aşırı yağış ve kuvvetli fırtına etkili olacak.

YERLİKAYA DA UYARDI

Meteoroloji'nin ardından İçişler Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından vatandaşlara uyarıda bulundu. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz 5 Mart 2024 Salı günü için aşırı yağışlar ve kuvvetli fırtına sebebiyle; 2 ilimizde turuncu uyarı, 14 ilimizde sarı uyarıda bulundu.

Turuncu uyarı verilerin illerimiz: Muğla, Antalya. Sarı uyarı verilen illerimiz: Aydın, Balıkesir, İzmir, Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Burdur, Isparta, Eskişehir, Ankara, Konya ve Karaman. 

Aşırı yağışlar ve fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzlara karşı vatandaşlarımızın tedbiri elden bırakmaması büyük önem taşıyor. 112 Acil Çağrı Merkezimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında olacaktır. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun"

AFAD MUĞLA'YA DİKKAT ÇEKTİ

Ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç'tan Zencirci'ye ziyaret Ünlü şarkıcı Murat Dalkılıç'tan Zencirci'ye ziyaret

FAD Yönetimi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Muğla'da beklenen gök gürültülü sağanak yağışların il genelinde kuvvetli ve çok kuvvetli, yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Vatandaşlarımızın ani sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, hortum oluşma riski, ulaşımda aksamalar ile ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz" denildi.