EFES Ultra Maraton koşucuları plaketlerini depremzedelere bağışladı EFES Ultra Maraton koşucuları plaketlerini depremzedelere bağışladı

Minikler kategorisi turnuvaları sadece minikler için değil izlemeye gelen tüm satranç severler içinde heyecanlı geçti. Stratejik hamleler ile beyin fırtınasının eksik olmadığı turnuvalarda rakiplerini eleyerek Aydın il birincileri de belli olmuş oldu.

Aydın'da Minikler 7-8 Yaş Satranç İl Birinciliği kategorisinde Erkeklerde 74 sporcu ve Kızlarda 25 sporcu toplam 99 sporcunun katıldığı turnuvalarda şah'ı devirerek kazanmayı hak eden minik sporcularda şampiyon sıralaması:

Erkeklerde 7 yaşiçin Mustafa Kemal Akın birinci olurken ikinci Muhammed Asrın Kılıç ve üçüncü Ömer Tetik oldu. Kızlarda 7 yaş için birinci Defne Ürkmez olurken ikinci Zeynep Ece Günal ve üçüncü Ahsen Elif Karaduman oldu.

8 yaş kategorisinde Erkeklerde birinci olan sporcu Mustafa Erkin Bayraktar olurken Çağan Cergibozan ikinci ve Uraz Pazarlı üçüncü oldu. 8 yaşKızlarda birinci Olan Gaye Çekin olurken Dilek Baş ikinci ve Defne Göçen üçüncü oldu.
Turnuva sonunda minik şampiyonlar ve dereceye giren takımlar için ödül töreni düzenlendi.