Grammy ödüllü İsveç asıllı sanatçı Mohombi, piyano sanatçısı Berk Can Arslan ile "Çocuklar ölmesin" temasıyla yapacakları düet için İstanbul’da buluştu. İkilinin düet şarkısı için çekilen video klip bu gece eş zamanlı olarak tüm sosyal medya platformlarında yayınlanacak. Mohombi duygularını ANKA’ya,” Şu anki karanlık dünyaya aşk, sevgi ve barış mesajı verme gururunu yaşıyorum. Bunu Türkiye’de yapmak benim için çok önemli” diye anlattı.

Mohombi ile Berk Can Arslan, İngiltere’de IRA terör örgütünün saldırısı sonucu ölen iki çocuk için yazılan ve dünyanın en fazla bilinen parçalarından biri olan Zombie’yi, "Çocuklar ölmesin" temasıyla birlikte seslendirdi. Şarkı için ayrıca bir klip de hazırlandı. Klibin bu gece tüm sosyal medya platformlarında eş zamanlı olarak yayına girmesi planlanıyor.

BERK CAN ASLAN: SAVAŞ KARŞITI BİR ESER OLDUĞU İÇİN DI KIYMETLİ

Global Müzik prodüktörleri Don Weezy ve TAME'nin (Tamer Şengül) üstlendiği, savaş karşıtı, barış ve çocuklar ölmesin mesajlarını içeren düet projesi kapsamında İstanbul'da bir araya gelen Mohobbi ile Berk Can Arslan, ANKA Haber Ajansı'na konuştu.

Müziğe 6 yaşında başlayan ve piyano için “Benim aşkım ve tutkum” diyen Berk Can Arslan, Mohambi ile yaptığı düete ilişkin şunları söyledi:

“Mohombi benim için de birçok insan için de değerli bir sanatçı. Onunla bir araya gelmiş olmaktan çok mutluyum ve aynı zamanda heyecanlı ve gururluyum. Birlikte seslendirdiğimiz Zombie ise dünya klasikleri arasına girmiş bir eser. Savaş karşıtı bir eser olduğu için ve onu anlattığı için de kıymetli. Bence şarkı dünyada barışı simgeliyor, gücü simgeliyor, saygıyı hatırlatıyor. Dinlediğimde bu duygular içerisine giriyorum. Eşsiz bir ses olduğu için, sayamayacak kadar Grammy ödülü aldığı için bunları gerçekleştirmiş ve birbirimizin arasındaki enerji çok iyi olduğu için Mohombi ile birlikteyim. Çok iyi proje oldu bence. Güzel bir müzik dostluğumuz başladı inşallah da böyle devam edecek. Savaşmayalım hep aşkla kalalım. Ve savaş olmasın barış olsun”.

Grammy ödüllü sanatçı Mohombi ise şunları ifade etti:

“DÜNYAYA TÜRKİYE’DEN ÖZGÜRLÜK MESAJI VERMEK İSTİYORUM: Çok değişik bir dönemdeyiz. O yüzden şu anki karanlık dünyaya aşk, sevgi ve barış mesajı vermenin gururunu yaşıyorum. Bunu Türkiye’de yapmak benim için çok önemli. Çok geldim Türkiye’ye ve her geldiğimde bir bayrama denk geldi. Gerçekten benim için çok güzeldi. Bu sefer Cumhuriyetinizin 100. yılında burada olmam da bence tesadüf değil. Türk halkına da bir hediye olarak görüyorum bunu. Ve dünyaya Türkiye’den özgürlük mesajı vermek istiyorum.

YENİ ÇIKACAK OLAN CHOCOLATE ŞARKIMDA BARIŞ VE SEVGİYİ ANLATAN ÇİKOLATAYI SEVEN KİŞİLERE GELSİN: Uzun bir süreden sonra hem albümüm de çıkıyor. Albümde yaptığım bir şarkı çıkıyor aynı zamanda Berk Can ile olan bu projemizi Türk halkına söylediğim gibi hediye ediyorum. O yüzden şu anda heyecanımı anlatamıyorum ve gerçekten Türk halkına da çok teşekkür ediyorum. Yeni çıkacak albümümün ilk şarkısı bu gece çıkacak. Aynı zamanda Berk Can ile olan Zombie düeti de aynı anda çıkacak. Bunların hepsinin aynı zamana gelmesi benim için ekstra bir sevinç veriyor. Ve yeni çıkacak olan Chocolate şarkım da barış ve sevgiyi anlatan, çikolatayı seven kişilere gelsin.

SAVAŞ OLMASIN HEP BERABER AŞKLA YAŞAYALIM: Birkaç senedir piyasadan uzak durmamın sebebi ailem ve aşkım içindi. Çocuklarımın da büyümesi ve beni bu şekilde görmesi bana ekstra bir sevinç kattığı için tekrar dönüş yaptım. Aile sevgisi bence her şeyden daha önemli. Son olarak vermek istediğim mesajım aşk olsun, her şey sevgi ile dolsun. Savaş olmasın hep beraber aşkla yaşayalım. Hep aşk olsun.”