İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılıkları, Jandarma Genel Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca; Adıyaman, Ağrı, Antalya, Bingöl, Diyarbakır, İstanbul, Aydın, Erzurum, Ankara, Van, Mersin, Kırklareli ve Gaziantep olmak üzere 13 ilde "Narkoçelik-24” operasyonları düzenlendiğini bildirdi.

GÜNDEM HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yerlikaya, operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu miktarları ve yakalananlara ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

"Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 494 kg esrar ile 10 milyon 202 bin kök kenevir ve kök skunk ele geçirildi. 2 zehir taciri yakalandı ve tutuklandı. 

Antalya İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 11 kg skunk, 92,5 kg eroin, 36 kg esrar ele geçirildi. 18 zehir taciri yakalandı. 8’i tutuklandı. 10’u hakkında adli kontrol kararı verildi.

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 22,5 kg esrar, 5 bin 726 adet kök kenevir ele geçirildi. 1 zehir taciri yakalandı ve tutuklandı. 

İstanbul İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 4kg likit esrar ele geçirildi. 3 zehir taciri yakalandı. 3’ü de tutuklandı. 

İncirliova'da devrilen ağaç faciaya neden oluyordu! İncirliova'da devrilen ağaç faciaya neden oluyordu!

Kırklareli İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 795 bin adet kök kenevir ve kök skunk ele geçirildi. 1 zehir tacirinin adli işlemleri sürüyor. 

Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ve Gürbulak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce yapılan operasyonda; 10 kg metamfetamin ve 13 bin 180 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 2 zehir taciri yakalandı. 2’si de tutuklandı. 

Bingöl İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 200 kg toz esrar ele geçirildi.

Erzurum İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarlarda uyuşturucu madde ve uyuşturucu hap ele geçirildi. 11 sokak satıcısı yakalandı. 5’i tutuklandı. 1’i hakkında adli kontrol kararı verildi.

Aydın İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonunda; muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. 38 sokak satıcısı yakalandı. 4’ü tutuklandı. 6’sı hakkında adli kontrol kararı verildi.

Ankara İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 2 kg skunk ve muhtelif miktarda kök skunk ele geçirildi. 2 zehir taciri yakalandı. 2’si de tutuklandı.

Van İl Jandarma Komutanlığınca yapılan arazi operasyonunda; 35,5 kg metamfetamin ele geçirildi.

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; 4 kg bonzai ile muhtelif miktarda uyuşturucu hap ele geçirildi. 1 zehir taciri yakalandı ve tutuklandı.  

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonda; muhtelif miktarda metamfetamin, kubar esrar ve eroin ele geçirildi. 4 zehir taciri yakalandı. 4’ünün de adli işlemleri sürüyor."

Kaynak: anka