HABER MERKEZİ

Nazilli Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik, geçtiğimiz günlerde gazecilere yapmış olduğu açıklamalarla gündeme gelen Erhan Algan ile ilgili son gelişmeyi aktardı. Tetik, Erhan Algan'ın istifa ettiğini duyurdu.

Aydın Marangozlar Odası Başkanı Kaya'nın acı günü Aydın Marangozlar Odası Başkanı Kaya'nın acı günü

Tetik, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Hepinizin huzurunda söylüyorum Erhan Algan bana istifasını teslim etti ben de işleme koydum. Seçmenlerin oylarıyla geldi göreve bu görevden kimse alamaz, bu istifa birlikte çalıştığımız komisyonlardan istifadır. Meclis üyeliğinden istifasını hiç kimse talep edemez. Bu da kendisinin verdiği bir istifadır. Benim üzülsem de bazı şeyler yapacağımı herkes bilsin" dedi.

"KİMSE BANA YANLIŞ YAPTIRAMAYACAK"

Erhan Algan'ın kendisinden özür dilediğini sözlerine ekleyen Tetik, "Bu olaydan sonra Erhan bey bana geldi, çok özür diledi. Amacının o olmadığını, söylediğinin düşündüğünden çok çok fazlası olduğunu bu konunun hata olduğunu hem benden hem Nazilli Belediyesi ve çalışma arkadaşlarından özür dilediğini iletti. Benim yıllardır arkadaşım olan birinden bahsediyoruz. Ben bu işe soyunduğum zaman şunu dedim, 'Arkadaşlar doğru dürüst gideceğiz, doğru işler yapacağız hep beraber hizmet edeceğiz' dedim. Buradan yola çıkarsak kim olursa olsun doğru yaptığında arkanızdayım yanlışta ben yokum. Görüşe bozulmam, görüş farklıdır, yargı farklıdır. Dolayısıyla burada bir yargı var. Kendi kendime söz verdim hep doğrularla olacağım. Bunu tüm Nazilli görecek. 5 yıl boyunca böyle olacak. Kimse bana yanlış yaptıramayacak ve 5 yıl boyunca da yapmayacağım" ifadelerini kullandı.

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
 

Editör: Tuğba Aydın