Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şurasının Sonuç Bildirgesi’ni kamuoyuyla paylaştı.

Mehmet Özhaseki, “6 Şubat depremlerinde 100 milyar doların üzerinde bir hasar ile karşı karşıyayız. Türkiye bir deprem ülkesi. Tek çare kentsel dönüşüm” dedi.

"480 MİLYAR TL DEĞERİNDE KAYNAK SAĞLANDI"

DİSK: Asgari ücret yılda dört kez belirlenmeli DİSK: Asgari ücret yılda dört kez belirlenmeli

Bakan Mehmet Özhaseki; "Türkiye genelinde 2 milyon 200 bin bağımsız bölümün dönüşümünü tamamladık. Şu anda Türkiye genelinde yaklaşık 400 bin bağımsız bölümün dönüşüm süreci devam ediyor.  İstanbul’da bugüne kadar İstanbul’da 800 bin bağımsız bölümün dönüşümünü tamamladık. Türkiye genelinde kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bakanlığımızca 480 milyar TL değerinde kaynak sağlandı. Deprem Şurası’nda sadece binanın yıkılması safhası değil, ruhsat aşamasında ve fonksiyon değişikliğinde yüzde 50+1 yeterli olsun dendi. Yapılan kentsel dönüşümlerde karşımıza çıkan tıkanıklığı iş uzamasını tebligat kararına alındı. Tebligatı e-Devlet üzerinden yapılması, bina üzerine asılması ve muhtarlıklarda olması konusunda hemfikir olundu" dedi.

@aydinhaberlericom

⭕️Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Kongresi'nde konuşma yapan mevcut il başkanı ve blok liste adayı Hikmet Saatçi, konuşmasında istifa eden Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ı hedef aldı. ⭕️Saatçi, konuşmasında, “Partimizi terk etmeyiz. Koltuk için ayrılanlar oluyorsa bunun arkasında başka bir şey vardır.” dedi. ⭕️ Saatçi’nin konuşmasını salondan bir kesim “HIRSIZ FATİH” sloganları ile kesti. Bir süre slogan atıldıktan sonra Saatçi konuşmasına devam etti.

♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ