Ödemiş Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle kente tam teşekküllü bir spor merkezi kazandırmaya hazırlanıyor. 

Belediye Meclisi Ocak ayı Olağan Toplantısı, Belediye Hizmet Binası Meclis Salonu’nda Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş başkanlığında yapıldı. Toplantıda mülkiyeti Belediye’ye ait Zafer Mahallesi’ndeki taşınmaz üzerinde ‘Spor Salonu ve Yüzme Havuzu Tesisi’ ve eklentileri ile ihtiyaç duyulması halinde aynı bölgede yer alan yeşil alanların projeye uygun olarak düzenlenmesi ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak hizmet projesi yapılması konusunda Belediye Başkanı'na yetki verilmesi görüşüldü.

89 kişiye mezar olan Diyar Galeria'nın yıkımı tamamlandı 89 kişiye mezar olan Diyar Galeria'nın yıkımı tamamlandı

Toplantıda, Ödemişli çocuklara ve gençlere yeni bir spor tesisi yatırımının müjdesini veren Başkan Eriş, Kuzey Çevre Yolu İmar Revizyonu ile Ödemiş’e spor tesisi alanı olarak kazandırılan 4 bin 632 metrekarelik arsanın tapusunu geçen ekim ayında teslim aldıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:

“Yarı olimpik yüzme havuzu, hentbola uygun ölçülerdeki spor salonu, oyun odaları, soyunma odaları ve diğer donatı alanları da olacak şekilde bir proje düşünmüştük. Bu doğrultuda tribünleri de içeren kafeteryasının ve yönetim odasının olduğu tam teşekküllü bir spor kompleksi yapılması için geçtiğimiz hafta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer ve bürokratlarımızla görüşme sağladık.

“YENİ YIL HEDİYESİ OLDU”

Bize ellerinden gelen tüm desteği vererek Ödemiş’e modern bir spor kompleksi ve yüzme havuzunu ortak çalışmayla kazandıracaklarını ifade ettiler. Bize de yeni yıl hediyesi oldu. Bu destekleri için İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, Tunç Soyer Başkanımıza ve çalışanlarımıza teşekkürü borç bilirim. Bunun yanında da yeşil alanımız var. Açık basketbol, voleybol, tenis sahası olarak değerlendirilebilir burası da. Biz yerimizi tahsisi ediyoruz, yapımı Büyükşehir Belediyemizin Ödemiş’e hediyesi olacak. Bu dev tesisin mülkiyeti bizde olacak. 

“TESİS KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK”

Tam bir spor bölgesi olacak şekilde hayata geçmesini istiyoruz, İnşallah bu sene de kazıkları çakılır, ben özellikle yarı olimpik yüzme havuzu istedim, diğer spor alanları da dünya standartlarında olacak. Uluslararası turnuvalarda da salonumuz kullanabilecek düzeyde olacak, hakem odası dahi dünya standardına uygun olacak. Her şey çocuklarımızın ve gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzakta daha çok sporla, sanatla buluşması için. Ayrıca yeşil bina olarak düşünülecek bu spor kompleksi kendi enerji ihtiyacını kendisi karşılayacak. Yenilenebilir enerji teknolojilerinden de yararlanılacak.”