HABER: SEHER DAMLA KÖROĞLU

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, 2022-2023 eğitim öğretim yılı okul sporları faaliyetleri kapsamında düzenlenen, ‘Okullar Arası Halk Oyunları Aydın İl Yarışması’ renkli görüntülere sahne oldu. Efeler Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen yarışmaya veliler de yoğun ilgi gösterdi. Halk Oyunları yarışmalarında Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde 5 ekip yarıştı. Yarışmacılar, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Hakemlerinin önünde, Minikler, Yıldızlar, Gençler Düzenlemeli ve Düzenlemesiz Dalda, hünerlerini sergiledi.

WhatsApp Image 2023-04-08 at 08.44.26 (1)
Minikler Düzenlemesiz kategorisinde Özel Aydın Rehber Koleji, Yıldızlar Düzenlemesiz ’de Adnan Menderes Ortaokulu, Gençler Düzenlemesiz ‘de Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Minikler Düzenlemeli ’de Özel Söke Doğa İlkokulu ve Gençler Düzenlemeli kategorisinde Zeynep Mehmet Dönmez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi şampiyon oldu. 

WhatsApp Image 2023-04-08 at 08.44.25
Dereceye giren okul öğrencilerine kupa ve madalyaları törenle verildi. Kupa törenine Gençlik ve Spor il Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri katıldı. İl Müdürü Fillikçioğlu, yarışmaya katılan Halk Oyunlarının usta öğrencilerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.
Yıldızlar ve Gençler kategorilerinden birinci olan ekipler, Nisan ayında İzmir’de gerçekleştirilecek Okullar Arası Halk Oyunları grup yarışmalarında Aydın'ı temsil edecekler.

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ