Geçtiğimiz gün Ankara Çukurambar’da uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in Twitter hesabından ailesi adına eşi Ayşe Ateş açıklama yaptı. Ayşe Ateş, Sinan Ateş’in suikaste kurban gitmiş bir ülkücü şehit olduğunu belirterek tek beklentilerinin dua olduğunu belirtti.

Ayşe Ateş’in açıklaması şöyle:

“DEVLETİMİZ, SUÇLULARI TESPİT EDECEK VE GEREKEN CEZAYI VERECEK BÜYÜKLÜKTEDİR”

“Ankara'da düzenlenen hain suikast sonucu şehit düşen eşim Sinan Ateş'in cenazesi için yakından, uzaktan gelerek acımızı paylaşan, taziyelerini ileten herkese ailemiz adına teşekkür ediyorum. Eşimin şehit edilmesinden bugüne gerek sosyal medyada gerekse bazı internet sitelerinde yer alan katil arayışlarının, hedef göstermelerin kimseye bir faydası yoktur. Sosyal medya bir hüküm yeri değildir. Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir.

“SİNAN ATEŞ, HAİN BİR SUİKASTE KURBAN GİTMİŞ ÜLKÜCÜ ŞEHİTTİR”

Her şeyden önemlisi Allah, en büyük adalet ve hüküm sahibidir. Acımızı bir siyasi malzeme hâline getirmek, acımız üzerinden siyasi hesaplaşma yapmak isteyenlerden istirhamımız, ellerini vicdanlarına koymaları, acımıza saygı duymalarıdır. Şu anda tek bir gerçek vardır: Sinan Ateş, hain bir suikaste kurban gitmiş Ülkücü şehittir. Onun manevi hatırasına saygı göstermek isteyen herkesten tek beklentimiz duadır.