HABER: EKİN KORKMAZ

Germencik Belediye Başkanı Burak Zencirci, İncirliova'da geçtiğimiz haftalarda 1 ton domuz eti ele geçirilmesinin üzerine Ortaklar’daki çöp şiş satışı yapan iş yerlerine habersiz denetim yaptıklarını ve almış oldukları numuneleri Afyonkarahisar'da bir laboratuvara gönderdiklerini söyledi. Yapılan analizlerin sonucunda Ortaklar'da çöp şiş yapan yerlerde domuz eti çıkmadığını söyledi.

D J I 20240611131629 0016 D

"VATANDAŞLARIMIZI ORTAKLAR'DA ÇÖP ŞİŞ YEMEĞE DAVET EDİYORUM"

Başkan Zencirci, vatandaşların gönül rahatlığı ile Ortaklar’da çöp şiş yiyebileceğini söyleyerek; "Şöyle 15-20 gün önce hepinizin de bildiği gibi İncirliova’da bir domuz eti vakası yayınlandı. Ama bizim bu konudan herhangi bir endişemizin olmadığını biliyorduk. Fakat hem vatandaşlarımızın hem Ortaklar’dan geçen misafirlerimizin içini rahatlatmak adına Germencik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile zabıtalarımız buraya habersiz baskın düzenledik. Ortaklar’daki bütün çöp şişçilerden tek tek numune aldık ve bu numuneyi sadece domuz eti kitiyle yapmadık. Direkt alınan etleri Afyon’a laboratuvara gönderdik. Laboratuvar sonuçlarının gelmesini bekledik bir hafta boyunca. Bizim ilk başında dediğimiz gibi, hikayenin başında söylediğim gibi hiçbir endişemiz yoktu. Ortaklar çöp şişin etleriyle ilgili kafamızda en küçük bir problem yoktu. Ama bunu laboratuvardan gelen analiz sonucunda da ispatlamış olduk. Buradan geçen bütün vatandaşlarımızı Ortaklar’da çöp şiş yemeğe davet ediyorum" dedi.

D J I 20240611123059 0002 D

Nazilli Belediye Başkanı Tetik, Erhan Algan'ın istifasını duyurdu Nazilli Belediye Başkanı Tetik, Erhan Algan'ın istifasını duyurdu
Editör: EKİN KORKMAZ