HABER:SEHER DAMLA KÖROĞLU 

Gazeteciler İzmir Basın Kampı'nda yol aramaya devam ediyor Gazeteciler İzmir Basın Kampı'nda yol aramaya devam ediyor

Özbekistan Cumhuriyeti Harezm ili Valisi Jurabek Rahimov, aralarında Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Ticaret Müsteşarı Maşrab Mamirov'un da bulunduğu heyetle birlikte Aydın’da bir dizi temas ve ziyaretler gerçekleştirecek. Bursa Fahri Konsolosu İş Adamı Ali Baklan tarafından organize edilen bir dizi iş görüşmesinde, Vali Rahimov, ildeki temasları kapsamında ilk olarak saat 11.00’de Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü’ne ziyarette bulunacak. Ardından Vali Rahimov, saat 14.00’te Aydın Ticaret Borsası’nda düzenlenecek olan İş Forumu’nda ildeki iş insanlarıyla bir araya gelerek görüşmeler yapacak.

Vali Rahimov’un resmi temasları, saat 16.00’da Söke Ticaret Borsası ve saat 17.00’deyse Koçarlı’daki Özaltın Tarım İşletmeleri A.Ş.’ye yapacağı ziyaretlerle sona erecek.

İŞ İNSANLARI İLE BİR ARAYA GELECEK

Bölge ekonomisi pamuk işleme ve gıda sanayine dayalı olan Harezm’de, çok sayıda çırçır, yağ çıkarma ve ipek eğirme fabrikaları , tekstil ve şarapçılık işletmelerinin bulunduğu bilinirken, Vali Rahimov Aydın’daki resmi temasları kapsamında ildeki iş insanlarıyla yatırım olanaklarına ilişkin de istişarelerde bulunacak.