Hatay’ın Defne ilçesinde saat 20.04’te 6.4 büyüklüğünde, Samandağ ilçesinde de saat 20.07’de 5.8 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Depremlerde 6 kişi hayatını kaybetti, 18’i ağır 294 kişi yaralandı. Televizyon yayınlarına katılan Defne ve Samandağ belediye başkanları acil çadır istedi.

“ÇADIR SORUNUMUZ HALA ÇÖZÜLMEDİ”

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz “‘Depremle birlikte elektrikler kesildi. İnsanlar araçlarıyla güvenli yerlere kaçmaya çalışıyor. Ağır ve orta hasarlı binalar bu depremle yıkıldı. Her taraf karanlık olduğu için enkazlarda kimsenin olup olmadığını teyit edemedik. İlçede şu anda herkes dışarıda” dedi.

“ACİL ÇADIR İSTİYORUZ”

Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel de “Kahramanmara’'tan çok daha fazla hissettik. Şu an elektrik yok. İnsanların çığlıkları arasında koordine etmeye çalışıyoruz. Enkaz altında kalanları valiliğe bildiriyoruz, müdahale etmeye çalışıyoruz. Durum facia. Maraş depremini üçe katlayan bir depremdi. İnsanların feryatları var. Acil çadır istiyoruz. Burası metropol değil, taşra. Kimse evini bırakıp gitmez. Çadırkent kuracağımıza millete çadır versek daha iyi olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“İNSANLAR ÇADIR DİYE YALVARIYOR”

Belediye başkanlarının bu sözleri sosyal medyada gündem olduktan sonra oyuncu Şahan Gökbakar hâlâ çadırların olmamasına isyan etti.

Twittter hesabından televizyon kanallarının ‘Türkiye Tek Yürek’ kampanyası kapsamında milyarlarca yardım toplandığını hatırlatan Gökbakar, şu ifadeleri kullandı:

“Bu kadar milyar milyar yardım toplandı ekranlardan, AFAD, IBB, dernekler, şirketler vs. bütün herkes çadır kent kurduk dedi. Hatta TV’lerde antreli ve kilerli falan diye bir de çadır güzellemesi yaptı bazıları ama hâlâ insanlar çadır diye yalvarıyor!!! Yazık!!”