HABER: TUĞBA AYDIN

Seçime 42 gün kala partilerde seçim hareketliliği ivme kazandı.  Partilerde milletvekili aday adaylığı başvuru süreçlerinin sona ermesiyle birlikte liste sırası beklenmeye başladı. Millet İttifakı bileşenlerinden Demokrat Parti Aydın’da 8 aday adaylığı başvurusu olduğunu belirten Aydın İl Başkanı Serhat Emanet, liste sırasının kesinleşmesiyle beraber çalışmaların artırılacağını söyledi. Aynı zamanda partisinden Aydın miiletvekili aday adayı olan Emanet, “Adaylık sürecimiz bitti ama gençlere ve kadınlara hala bir açıklık var. 3’ü kadın 5’i erkek olmak üzere 8 aday adayımız var. Ben Aydın’dan umutluyum. Millet İttifakı olarak yüzde 65’in üzerine çıkacağız diye düşünüyorum. Aydın’da totalde de 6 milletvekilini çok rahat alırız.  Aydın için başarılı bir seçim olacak bizim açımızdan. Tabi demokrasi açısından da güzel bir seçim olacak. Bekliyoruz ve ya nasip diyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023-03-31 at 10.57.32 (1)

“ÖNCELİĞİMİZ AYDINLILARIN SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ”

Milletvekilliği görevi verildiği takdirde Aydınlıların sorunlarının çözümü için çalışacaklarını dile getiren Emanet, “Bu yaşıma kadar hiç milletvekili adayı olmadım ilk defa bir milletvekili adaylığım söz konusu. Seçilemezsek siyaset yapmaktan vazgeçecek değiliz, yolumuza yine devam ederiz. Biz seçildik milletvekili olduk şunu yaparız gibi nokta vuruşu söyleyemem ama 21 senedir iktidar tarafından unutulmuş bir Aydın’ı tekrar iktidarın hatırladığı, göz önüne aldığı, burada yaşayan insanların isteklerinin ön planda olduğu bir yönetim biçimini çok rahat sergileriz. Aydınlının derdi bizi ilgilendirir. Biz burada tarımla iştigal eden bir memleketteyiz. Tarımın sorunlarını göz ardı edip de başka sorunlarına çok fazla eğilmek doğru da değil. Aydın ovasında eskiden kamyonlar sıra sıra olur pamuk taşırlardı. Şimdilerde pamuk eken biçen yok. Bu sorunların üzerine eğiliriz. Yabancı göç sorunu var yine bunların çözümü için çalışırız. Bu ve bunun gibi meselelerimiz olur ama dediğim gibi önceliğimiz Aydınlının dertleri olur” ifadelerini kullandı.

“AYDIN 21 YILDA UNUTULDU”

İktidar partisini eleştiren Emanet, 21 yılda Aydın’ın geri plana itildiğini belirterek, “ İktidarın yaptığı hiçbir şey yok. Hastane yarım, adliye yarım. Bir Tunceli’de bir de Aydın’da adliye yok. Aydın unutulmuş, iktidar tarafından terk edilmiş durumda. Üstelik 4 tane de milletvekilleri var. Tamamen belediyelerin hizmetleriyle devam eden bir şehir söz konusu. Tabi bir de bunların hizmet dediği şeyleri de biz hizmet olarak kabul etmiyoruz. Ben İzmir’e gidip geliyorum. 10 liraya otobandan gidip geliyorum devlet ödemeyi unuttuğumda beni icraya da vermiyor. Denizli otobanı açılırsa bugünkü paralarla 120 lira ödeme yapmak zorunda kalınacak. Aydın’dan Denizliye otoban yaptık derse aklımızla alay ediyorlar derim. Devletimizin bu kadar mı parası yok. İzmir-Aydın otobanı 1990’lı yıllarda bitti. 1990’lı yıllarda devletin yol yapacak parası vardı da bugün mü yok. Dediğim gibi Aydın, 21 yılda unutuldu. İnşallah Aydın, hükümetten gerekli yatırımı ve vatandaşına hizmeti bizler sayesinde kazanacaktır” diye konuştu.

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ