Başkan Atay, seçim çalışmalarını hızlandırdı Başkan Atay, seçim çalışmalarını hızlandırdı

Türkiye Futbol Federasyonu, Fenerbahçe ve Galatasaray arasında Suudi Arabistan'da oynanacak olan Süper Kupa mücadelesinin  ertelendiğini açıkladı. 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Suudi Arabistan'da oynanacak olan Süper Kupa müsabakasının organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle kulüplerle birlikte alınan ortak karar neticesinde  ertelendiğini açıkladı. TFF, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yaptığı ortak açıklama şöyle:  

"Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz."

Kaynak: