TED, bugün yaptığı yazılı açıklamada, deprem bölgelerinde ebeveynlerini kaybetmiş çocuklara maddi ve psikolojik destek açıdan destek olmak amacıyla kampanya başlattığını duyurdu.

TED, depremzede çocuklara vereceği desteğin miktarının 2023 yılı için 13 bin 250 TL olarak belirlendiğini; bağışçıların, diledikleri sayıda öğrenciye düzenli veya tek seferlik bağışlarla destek olabileceğini açıkladı.

TED’in açıklamasında, destek sürecinde, daha önce Soma maden faciasından ve Elazığ depreminden etkilenen öğrenciler için uygulanan modelin esas alınacağı belirtilerek, öğrencilere maddi desteğin yanında akademik, sosyal ve psikolojik desteğin de sağlanacağı kaydedildi. Destekler, öğrencilerin lise eğitimlerinin sonuna kadar aynı kapsamda sürdürülecek.

Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Milli Eğitim Bakanlığı’nın koordinasyonu ile yürüyecek kampanyada, kapsamlı ve sürdürülebilir burs sistemleri oluşturacağız. Titizlikle planlanan bursların içeriğini kısa süre sonra açıklayacağız. Bu çerçevede, öğrencilerimize psikososyal ve akademik destekler sağlanırken onları eğitim yaşamları boyunca TED ailemizin bir bireyi olarak kucaklamaktan mutluluk duyacağız.”