Turgutlu Belediyesi, Kısmalı Yolu Namazgah mevkiine su dolum istasyonu kurdu.

Belediye’nin Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince çiftçilerin ve üreticilerin ilaç makinelerine su dolum işlemlerini yapabilmeleri amacıyla kurulan su dolum istasyonlarına, bir yenisi daha eklendi. Beşinci su dolum istasyonu, Kısmalı Yolu Namazgah mevkisine kuruldu. 

İstasyon; Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Başkan Yardımcıları Ahmet Daşkan, Fırat Honaz, Evren Erbaş, Mithat Erden, Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol, Turgutlu Çiftçi Malları Koruma Başkanı Murat Ayhan ve daire müdürlerinin katılımıyla üreticilerin hizmetine açıldı.

“Elimizdeki toprakları en iyi şekilde kullanarak, çiftçilerimizin kaliteli üretim yapmasını sağlamanın peşindeyiz” diyen Başkan Akın, şöyle konuştu:

“Turgutlulu hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu tesisin öncesinde Urganlı, Urganlı Yeniköy, Güney, Bostanlık mevkiinde tesislerimizi kurmuştuk. Şimdi de Namazgah mevkiinde çiftçilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak bir hizmetimizi daha hayata geçirdik. Üretimin olmadığı bir Türkiye’de zorlandığımız günler yaşanıyor, ithalat yapmak zorunda kaldığımız süreçleri yaşıyoruz. Elimizdeki toprakları en iyi şekilde kullanarak, çiftçilerimizin kaliteli üretim yapmasını sağlamanın peşindeyiz. Bu tesis çiftçilerimize ve hemşehrilerimize hayırlı olsun. Bu dolum istasyonunda üreticimiz ücret ödemeden su dolumu yapacak.”

Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol da şunları söyledi:

”Başkanımız göreve geldiğinden bu yana irtibat halindeyiz. Ova yollarını gündeme getirdiğimizde sadece asfaltlama değil, şantiyesini de kurarak hizmet etti. Ova yollarına yaklaşık 150 kilometre asfalt atıldı. Bu hizmetler için başkanımız Çetin Akın’a, ekibine teşekkür ederim. Kısa bir süre sonra tarım arazilerinde ilaçlama dönemi başlayacak. Biz Turgutlu’ya gidip, makinelere para atıp su dolduruyorduk. Çiftçimizi rahatlatan bu çalışma için başkanımıza teşekkür ederiz. Bizleri bir kez daha eli boş göndermedi, ovamız için her şeyi yaptı.”

Turgutlu Çiftçi Malları Koruma Başkanı Murat Ayhan ise “Ben bu durumdan gurur duyuyorum, uzun zamandan bu yana ovaya böyle hizmetler yapılmadı. Bu beşinci tesis ve bunun yanında ova yollarımız asfaltlandı. Buradan Başkanımıza, başkan yardımcılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.