Asi Kankalar'ın acı günü! Asi Kankalar'ın acı günü!

HABER: SEHER DAMLA KÖROĞLU

Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nın 2023 sonuçlarını açıkladı.  “Türkiye’nin İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde Aydın Sanayi Odası (AYSO) üyesi 9 firma yer aldı. 

AYSO Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Maraş, araştırma sonuçlarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Açıklamasında Aydın’ın devler listesindeki gücünü arttırdığını kaydeden Maraş, ‘’Türkiye’nin ilk 500 sanayi kuruluşu arasında 9 üyemizle temsil edilmekten gurur duyuyoruz. Firmalarımız üretim ve ihracat yapmaya, istihdam oluşturmaya devam ederek, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürüyorlar. Bu başarıya ulaşmamızı sağlayan tüm sanayicilerimizi, çalışanlarımızı ve emeği olan herkesi yürekten kutluyorum. Sanayimize ışık tutan böylesi bir çalışmayı yaptıkları için İstanbul Sanayi Odası’na ve çalışmada yer alan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

LİSTEYE GİREN FİRMALAR İSE ŞÖYLE;

Açıklanan listede, 145’inci sırada Seval Kablo Aydınlatma Cihazları İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş, 186’ncı sırada KÇS Kahramanmaraş Çimento Beton Sanayi ve Madencilik İşletmeleri A.Ş, 203’üncü sırada Akkim Kimya San. ve Tic. A.Ş, 311’inci sırada Zorlu Doğal Elektrik Üretimi A.Ş, 314’üncü sırada Batı Kipaş Kağıt San. ve Tic. A.Ş, 317’nci sırada Qua Granite Hayal Yapı ve Ürünleri San. Tic. A.Ş, 356’ncı sırada Jantsa Jant San. ve Tic. A.Ş, 371’inci sırada Abalıoğlu Balık ve Gıda Ürünleri A.Ş, 453’üncü sırada Batısöke Söke Çimento Sanayi Türk A.Ş yer aldı. 

EKONOMİ HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ
 

Editör: Tuğba Aydın