Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Aydın Bölge Temsil Kurulu Başkanlığı’nı üç dönemdir yürüten turizmci Eda Yurtcan, İYİ Parti'den Milletvekili Aday Adayı oldu. Aydınlıların oyuna talip olduğunu ifade eden Yurtcan; “Aydın’lı hemşerilerimizin beni bu göreve layık görmeleri halinde, İYİ Parti grubu içinde milletime vatanıma hizmet etmek; Tarih, turizm, tarım, sanayi cenneti Aydın’ımızı daha ileriye götürmek ve tanıtmaktan mutluluk duyacağım” dedi. 

"AYDIN'I DAHA İYİYE GÖTÜRMEK İSTİYORUM"

Ülkenin ve milletin yaşadığı sürece kayıtsız kalmak istemediğini, Aydın’a ve ülkeye siyaset yoluyla hizmet etmek için yola çıkma kararı aldığını belirten Yurtcan, “Ülkemizin, ekonomimizin, demokrasimizin geldiği nokta ortada. 14 Mayıs seçimleri bu nedenle büyük önem taşıyor. Sayın Meral Akşener’in liderliğinde, İYİ Parti grubunda, yeni parlamentoda Aydın ve Türkiye’ye hizmet ve sorunların çözümüne katkıda bulunmak için aday adayı oldum. Tarihi geçmişi, turizm, tarım, sanayi, kültürel zenginlikleri ile aslında Ege Bölgesinin kıymetlisi olan; Ancak, Muğla, Denizli, İzmir arasında sıkışmış ve bu hükümet tarafından unutulmuş, adı bile nadir anılan kıymetli  ilimizi, bu sıkışıklıktan çıkaran projeler üretmek istiyorum. Heredot’un gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü olarak anlattığı, tarih, turizm, tarım, sanayi cenneti Aydın’ımızı bu nitelikleriyle daha ileriye götürmek, tanıtmak istiyorum” diyerek 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde Aydın Milletvekili aday adaylığı başvurusunu İYİ Parti genel merkezine yaptığını ifade etti. 

“AYDIN’IN TURİZM, TARİH VE TARIM ELÇİSİ OLMAK İSTİYORUM”

Tarihi rolüyle öne çıkan, Kuşadası ve Didim gibi dünyaca ünlü iki turizm kentine de ev sahipliği yapan Aydın’ın yıllardır bu yönleriyle mecliste öne çıkarılamadığını söyleyen Yurtcan, “Üç dönemlik TÜRSAB Aydın Bölge Temsil Kurulu Başkanlığı sürecinde turizm ve bölgemiz ile ilgili birçok toplantıya katıldım. Birçok milletvekili ve siyasi parti liderleri ile bir araya geldim. Kendimizi, Aydın’ı, turizm sektörünü ifade etmekte, mesleğimizi, sorunları anlatmakta çok zorlandım. Bölgemiz için tarım kadar tarihi değerler ve turizmin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştım. Sektörle hiç ilgisi olmayan milletvekillerimize aynı dili konuşmadığımız için ne yazık ki çözümlere de ulaşamadık. Bu nedenle ülke turizmcilerinin bir temsilcisi, Aydın ilinin ise turizm, tarih ve tarım elçisi olmak istedim. İYİ Parti’nin yöneticilerinden üyesine, kadınından gencine her kademesindeki partili arkadaşımızla kol kola çalışan bir siyasetçi olmak için başta İYİ Parti üyeleri ve turizmciler olmak üzere tüm halkımızın desteğini alacağıma inanıyorum” ifadelerini kullandı.

EDA YURTCAN KİMDİR?

Aydın’da 24 yıldan bu yana turizm sektöründe hizmet veren Eda Yurtcan, 2012 yılından bu yana  Aydın ilinin en büyük iç pazar seyahat acentelerinden biri olan Kuşadası Tours Seyahat Acente’sinin sahipliğini yapıyor. Aydın il ve ilçelerinden başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden birçok misafirin yurt içi ve dışında gezilerini organize etti, onları tanıma şansını elde etti. 3 dönem güven tazeleyerek TÜRSAB Aydın Bölge Temsil Kurulu Başkanlığı görevinde Aydın’ının yurt içi ve dışında birçok fuar, etkinlik ve organizasyonda tanıtma görevini üstlendi. Yurtcan halen TÜRSAB’taki görevinin yanı sıra Kuşadası Kongre Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütüyor.  

FOTO2

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ