ABD'li girişimci Mark Zuckerberg'ın sahibi olduğu Meta şirketi, Twitter'a rakip olacak Threads adlı yeni sosyal medya platformunu Perşembe günü kullanıma sunacağını duyurdu. Elon Musk'ın Twitter'ına getirilen görüntüleme sınırlarının ardından bu hamle, büyük bir ilgiyle karşılandı.

Threads, Apple sanal mağazalarında "ön indirme" durumunda bulunuyor ve platformun resmi web sitesinde geri sayım yapılarak Perşembe gününe kadar kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Tanıtım metninde "Fikirleri ve trendleri yazıyla paylaş" sloganıyla beraber Threads'in, toplulukların bir araya gelerek bugün ilgi duyulan konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışmak için bir platform olduğu vurgulanıyor.

MUSK'TAN OLUMLU TEPKİ

Elon Musk, Threads'in duyurulduğu bir tweet'e "Çok şükür çok aklı başında çalışıyorlar" şeklinde yorum yaparak yeni platforma olumlu bir tepki verdi. (izgazete)

@aydinhaberlericom ☀️ Sıcaklar kavurmaya başladı 🙅‍♀️🙅‍♂️ Aydınlılar bu sıcaklarla nasıl baş ediyor? ❓Senin yöntemin ne yorumlara bekliyoruz💬 #aydınhaberleri #voxpoptr #sokakröportajı #aydınsokakröportajı #aydın ♬ orijinal ses - AYDIN HABERLERİ
@aydinhaberlericom Aydın'da döviz büroları önünde uzun kuyruklar oluştu #aydınhaberlerı #aydinhaberleri #dolar #dovizburosu #doviz ♬ Nerde Yedin Paraları - Gamze Aksoy