'Geniş Aile’ dizisinde canlandırdığı ‘Cevahir’ karakteriyle geniş kesimlerin sevgisini kazanan oyuncu Ufuk Özkan, siroz olduğu ve ‘organ nakli olması gerektiği’ ile ilgili yapılan haberler üzerine Instagram hesabı üzerinden paylaşımda bulundu.

48 yaşındaki oyuncu hakkında çıkan haberlerde, Özkan’ın rol için kilo vermek isterken fazla kilo verdiği, bağışıklık sisteminin zarar gördüğü ve acilen organ nakli operasyonuna alınması gerektiği iddia edilmişti.

Özkan ise yaptığı paylaşımda bir süredir karaciğer problemleri yaşadığını kaydederek, doktorların organ nakli ihtimaline karşı durumunu gözlem altında tuttuğunu belirtti.

Organ nakli gerekliliği ihtimaline karşı da tabii ki uzman doktorlar tarafından durumum gözlem altında kontrollerim düzenli olarak yapılıyor. Gelişebilecek süreçler ile ilgili önceden görüşmeler yapılıyor. Sevenlerimden endişe dolu mesajlar aldım ve çok üzüldüm” diyen Özkan, mesajını şöyle sonlandırdı:

“Hayat bizleri hastalıklarla beraber yaşamayı öğrenmek zorunda bırakıyor. Ama yaşadığım bu süreçlerin hiçbir zaman işimi etkilemesine izin vermedim. Bugünden sonrada Allah’ın izniyle böle bi niyetim yok en kısa zamanda yeni dizi ve filmlerle huzurunuza çıkacağım. Tüm sevgi dolu dua dolu mesajlarınız için çok teşekkür ederim Saygı ve Sevgilerimle Ufuk Özkan (abiniz, kardeşiniz) İyi ki varsınız.” (BirGün)

Editör: EKİN KORKMAZ